Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Skałki Jury na zdjęciach w galerii Smolna w Rybniku

Facebook Twitter

Od dziś (14.11) w galerii Smolna w Rybniku można oglądać nową wystawę pod tytułem: „Jura opowieści”. To czarno- białe zdjęcia Radosława Czapli. Jak mówi autor wystawy, wapienne skały Jury to pozostałości życia i osadów z dna morza sprzed ponad 150 milionów lat. Dostojne, potężne, mistyczne skały, które koegzystują z otaczającym je światem.

mat.prasowe

„Jura opowieści” to zbiór kilku czarno-białych zestawów zdjęć opowiadających o Jurze, skałach i ich relacjach z otaczającym je światem.

Jest to efekt mojego zauroczenia tym miejscem. Wapienne skały Jury to pozostałości życia i osadów z dna morza sprzed ponad 150 milionów lat. Dostojne, potężne, mistyczne skały, które koegzystują z otaczającym je światem i życiem toczącym się wokół nich.

– mówi autor wystawy.

Większa część wystawy opiera się na zdjęciach, które będą zawarte w ZINie fotograficznym „Jura Opowieści”. Obecnie skonstruowana jest już makieta ZINa, wymaga jeszcze ostatnich prac wykończeniowych, znalezienia drukarni i dofinansowania.

Radosław Czapla

– fotograf, pedagog, ojciec, podróżnik, wspinacz.

Od początku swojej działalności zawodowej zaangażowany jest w różne projekty społeczne, portretowe, pejzażowe i artystyczne. Współpracuje z wieloma organizacjami, fundacjami i stowarzyszeniami na Śląsku. Przez ponad dekadę pracował jako psychoterapeuta z młodzieżą w ośrodku terapii „Dom Nadziei”, w tym 5 lat jako lider. Obecnie prowadzi własną firmę, aktywnie działa również z Fundacją Gram Kibicuję Pomagam oraz od lat współpracuje ze Stowarzyszeniem GTW Gliwice trenując wspinaczkę z dziećmi, jeżdżąc na obozy na Jurę. Szkoli i uczy fotografów, organizując warsztaty, zajmuje się profesjonalnym drukiem wystaw, grafik, wydruków FineArt oraz Giclee. Z wykształcenia pedagog specjalny, ale również plastyk o specjalności fotografia artystyczna, absolwent Wrocławskiej Szkoły Fotografii oraz Dolnośląskiej Szkoły Wyższej. Ma za sobą liczne wystawy fotograficzne i wyróżnienia. W ostatnich latach dwukrotnie były docenione nagrodą Prezydenta Miasta Knurowa za działania w zakresie rozpowszechniana kultury. Obecnie odbywa staż kandydacki do Związku Polskich Artystów Fotografików. Często wykorzystuje fotografię do projektów społecznych, portretowych ale i pejzażowych czy artystycznych.

Fotografie będzie można oglądać od 14 listopada do 31 grudnia 2022 roku w godzinach otwarcia biblioteki:

  • poniedziałek, wtorek, środa, piątek
    09.00 – 17.00
  • czwartek
    08.00 – 15.00.

 

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj