Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Skarbówka nie rezygnuje z Dnia Otwartego dla seniorów, ale też prosi dla nich o pomoc

Facebook Twitter

Specjalnie dla seniorów. Urząd Skarbowy w Rybniku nie rezygnuje z Dnia Otwartego zaplanowanego na jutro (11.03.). Między 7.30 a 14.30 udzielane będą im informacje na temat przysługujących im ulg i odliczeń.

Równocześnie pracownicy rybnickiej skarbówki apelują, by pomóc seniorom w wypełnianiu elektronicznych zeznań bez wychodzenia z domu. Można to zrobić korzystając z usługi „Twój PIT” dostępnej na stronie podatki.gov.pl. Wystarczy dostęp do komputera lub urządzenie mobilne z dostępem do internetu.

Aby skorzystać z usługi Twój e-PIT potrzebne są: kopia zeznania za rok 2018 oraz informacja o osiągniętych dochodach za rok 2019 (np. PIT-11, PIT-40A/PIT-11A z ZUS). Do usługi można także zalogować się korzystając z Profilu Zaufanego i bankowości elektronicznej.

Po zalogowaniu w serwisie podatki.gov.pl można zapoznać się z przygotowanym przez system zeznaniem, zmodyfikować je m. in. o przysługujące ulgi, zatwierdzić i przekazać do właściwego urzędu skarbowego. Można również wypełnić krótki formularz PIT-OP wpisując KRS organizacji, której podatnik chce przekazać swój 1% podatku.

Warto pamiętać, że nadpłata wynikająca z zeznania złożonego za pomocą środków komunikacji elektronicznej zwracana jest w ciągu 45 dni, a w zeznaniu istnieje możliwość wskazania numeru rachunku bankowego.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj