Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Sklep Dobra w Jastrzębiu. Pomoc dla wszystkich potrzebujących

Facebook Twitter

Najpierw była pomoc dla uchodźców później skierowana została także do innych potrzebujących z terenu miasta. Sklep Dobra otwarto w Jastrzębiu-Zdroju.

fot.jastrzebie.pl

Jest to pierwsza tego typu inicjatywa w mieście. Mieści się w przejściu podziemnym od strony ul. Śląskiej, czynny jest we wtorek, czwartek i piątek od 16:00 do 17:00. W tych godzinach można także przynosić dary od mieszkańców, którzy chcą podzielić się rzeczami, których mają w nadmiarze. Warto zwrócić uwagę, aby była to odzież, zabawki czy inne przedmioty, które sprawią radość innym i będą rzeczywistą pomocą.

W Sklepie Dobra każdy potrzebujący może otrzymać zupełnie za darmo m.in. ubrania, środki czystości, pieluchy (także dla seniorów), akcesoria kuchenne czy artykuły szkolne dla dzieci.

fot.jastrzebie.pl

Pomysłodawczynią jest pani Agnieszka, która wraz ze swoim znajomymi, zebrała siły i ruszyła z inicjatywą.

Nasze pierwsze zbiórki zaczęły się wraz z wybuchem wojny w Ukrainie. Ofertę kierowaliśmy do uchodźców. Później dostrzegliśmy, że pomoc potrzebna jest też innym mieszkańcom. Dlatego teraz, w Sklepie Dobra każdy potrzebujący uzyska wsparcie

– mówi pani Agnieszka.

W Sklepie Dobra można otrzymać również żywność.

Każdy, kto ma potrzebę, może do nas przyjść. My tego nie weryfikujemy. Jedynie jeśli chodzi o żywność, to współpracujemy z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Jastrzębiu-Zdroju, który wydaje bony, które potem można realizować w Sklepie Dobra

– dodaje inicjatorka Sklepu Dobra.

fot.jastrzebie.pl

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 czerwca 2023