Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

SKO wydało decyzję korzystną dla Godowa

Facebook Twitter

Pieniądze z tytułu podatków za grunty wykorzystane pod budowę autostrady A1 należą się gminom - tak uznało Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Katowicach. Przyznało one tym samym rację urzędnikom z Godowa, którzy żądają od Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad pieniędzy.

Chodzi o niemałe kwoty – tylko za 2006 rok to 188 tysięcy złotych, w sumie do dziś może to być blisko 1,9 mln złotych. Po tej decyzji w Godowie zapanowała radość. Mówi Beata Kałusek, skarbnik Urzędu Gminy:

Tymczasem Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nie zamierza płacić i odwołuje się od decyzji SKO do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. „To naliczenie podatku jest bezzasadne” – uważa Dorota Marzyńska – Kotas, rzecznik GDDKiA:

Na ostateczne rozstrzygnięcie czekają kolejne gminy, gdzie budowana jest autostrada A1. Tak jest miedzy innymi w Mszanie. Mówi zastępca wójta, Błażej Tatarczyk:

Dlatego też Mszana będzie żądała od Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad za każdy rok ponad 600 tysięcy złotych zaległego podatku. W sumie ma to być kilka milionów złotych:

O należny podatek upomina się również gmina Gorzyce. Mówi wójt, Piotr Oślizło:

Niestety na końcową decyzję przyjdzie gminom trochę poczekać, sprawy w sądach administracyjnych toczą się nawet przez kilka lat.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj