Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Skoczów: Nastoletni złodziej samochodów aresztowany

Facebook Twitter

Skoczowscy policjanci zatrzymali 18-latka, który ukradł co najmniej kilka pojazdów na terenie całego Śląska. Kradł również dokumenty i karty bankomatowe, którymi płacił za zakupy.

fot. cieszyn.slaska.policja.gov.pl

Policjanci na trop nastolatka wpadli początkiem października, gdy dyżurny ze skoczowskiego komisariatu został powiadomiony o kilku przestępstwach na terenie Skoczowa, Dębowca i Gumien. Najpierw na ulicy Schodowej w Skoczowie skradziono motorower. Niedługo potem został on odnaleziony przy ulicy Rzecznej w Dębowcu. Niestety okazało się, że z sąsiadującej z tym miejscem posesji tym razem „zniknął” Volkswagen Golf. Niedługo potem, z domu przy ulicy Nad Stawem w Gumnej doszło do kradzieży portfela z dokumentami oraz kartami płatniczymi.

Stróże prawa zajęli się poszukiwaniem sprawców tych przestępstw i podejrzewali, że mogą one być ze sobą powiązane. Jeszcze tego samego dnia po południu dzielnicowy z Gumnej sierż. sztab. Tomasz Greń, w trakcie obchodu rejonu służbowego zauważył na ulicy Południowej poszukiwany Volkswagen. W pobliżu samochodu stał mężczyzna, który na widok dzielnicowego chciał uciec, ale został natychmiast przez niego zatrzymany. 18-latek posiadał przy sobie skradzione wcześniej rzeczy oraz klucze do pojazdu. W trakcie policyjnego dochodzenia wyszło na jaw, że nastolatek jest również odpowiedzialny za kradzież Audi, które zniknęło we wrześniu w Skoczowie. Mężczyzna przyznał się do popełnienia tych przestępstw, usłyszał zarzuty i został objęty policyjnym dozorem.

Nastolatek nadal zajmował się jednak przestępczą działalnością.

W listopadzie zatrzymali go policjanci w Górkach Wielkich, gdy kierował Fordem. Pojazd po sprawdzeniu w bazie danych nie figurował jako kradziony, ale policjanci nie dali się zwieść pozorom i postanowili sprawdzić, czy 18-latek użytkuje auto legalnie. Mundurowi skontaktowali się z właścicielem pojazdu, który był bardzo zaskoczony faktem, że jego samochodem podróżuje obcy mężczyzna. Mieszkaniec Sosnowca ucieszył się, że mundurowi odzyskali jego, jak się okazało, niedawno skradzione auto i złożył w tej sprawie zawiadomienie o przestępstwie.

Niestety 18-latek był na tyle zuchwały w swych poczynaniach, że nie wyciągnął wniosków z postawionych mu wcześniej zarzutów karnych oraz postępowania, które toczyło się przeciwko niemu. Kilka dni później ukradł w Skoczowie wartego 18 tysięcy złotych Hyundaia. I tym razem został szybko namierzony przez policjantów ze skoczowskiego komisariatu. Patrol odnalazł skradziony samochód w Górkach Wielkich przy ulicy Kossaka. W momencie sprawdzania pojazdu, mundurowi zauważyli mężczyznę, który na ich widok zaczął uciekać wzdłuż rzeki. Po krótkim pościgu został on zatrzymany przez policjantów.

18-latek tym razem trafił prosto za kraty, bowiem sąd tymczasowo aresztował go na okres 3 miesięcy. Mężczyzna przyznał się do wszystkich zarzucanych mu czynów. Sprawa jest rozwojowa, bowiem jak się okazuje, kradł on samochody nie tylko na terenie powiatu cieszyńskiego, ale również w Sosnowcu, Żywcu i Bielsku-Białej.

Grozi mu do 5 lat więzienia.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2022