Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Skoczów: Rusza remont estakady, będą kolejne utrudnienia na głównej trasie w Beskidy

Facebook Twitter

W połowie maja 2018 roku, czyli niemal trzy lata temu w Skoczowie zawężono Drogę Krajową nr 81. Estakada w centrum miasta, wzdłuż "wiślanki", którą codziennie ze Śląska w Beskidy przejeżdżają tysiące pojazdów, zdaniem ekspertów wymagała pilnej naprawy.

Pilne nie oznacza jednak szybko. Na rozpoczęcie prac trzeba było czekać aż do teraz. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i autostrad przekazało plac budowy firmie, która ma przeprowadzić renowację obiektu. Obecnie na moście są zwężenia i ograniczenia prędkości. To jeszcze potrwa, bo prace dopiero się rozpoczną.

Wykonawca ma 13 miesięcy na przeprowadzenie całego remontu

– mówi Radiu 90 Marek Prusak, rzecznik prasowy katowickiego oddziału GDDKiA.

Marek Prusak: Ten obiekt w trakcie przeglądu zostało stwierdzone, że te skrajne belki są mocno skorodowane. Mogłoby to prowadzić do uszkodzeń obiektu i wstrzymania całkowicie ruchu. Podjęliśmy decyzję o zawężeniu przekroju. Zleciliśmy wykonanie dokumentacji, przystępujemy do robót naprawczych.

Po budowie przewiązek ruch będzie przerzucony na jedno przęsło mostu i odbywać się będzie po jednym pasie w każdym z kierunków.

Marek Prusak: W pierwszej kolejności na pewno będziemy chcieli wykonać przewiązki, bowiem naprawy tego obiektu nie da się zrobić bez zamknięcia całości jednej jezdni. W pierwszej kolejności wyremontujemy obiekt w kierunku na Katowice. Jest to konstrukcja 22-przęsłowa nad linią kolejowa. Ustrój tej estakady jest wykonany z belek prefabrykowanych o długości 18 metrów. Całkowita długość to jest ponad 400 metrów. To jest spory obiekt.

Koszt remontu to niespełna 9 milionów złotych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj