Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Skoczów: Urzędnicy zamknęli drzwi ratusza

Facebook Twitter

Do odwołania wprowadzono ograniczenie w funkcjonowaniu Urzędu Miejskiego w Skoczowie. Ma to związek z licznymi przypadkami zarażeń na koronawirusa w regionie. W magistracie można osobiście załatwić tylko sprawy związane z ewidencją i w USC.

fot. www.skoczow.pl Wojciech Wandzel

Jak informują urzędnicy na stronie miasta – ograniczenie polega na wykonywaniu zadań przez Urząd Miejski w sposób wyłączający bezpośrednią obsługę interesantów. Obsługa interesantów odbywać się będzie za pomocą komunikacji elektronicznej lub telefonicznie. Ograniczenie nie dotyczy spraw pilnych z zakresu:
a) stanu cywilnego w zakresie: rejestracji urodzeń, rejestracji zgonów,
b) ewidencji ludności i dowodów osobistych.

Obsługa bezpośrednia interesantów w tych sprawach jest realizowana wyłącznie po uprzednim telefonicznym ustaleniu terminu. W pozostałym zakresie spraw pomieszczenia Urzędu Miejskiego nie będą dostępne dla interesantów.

W czasie obowiązywania ograniczenia, dokumenty należy doręczać za pośrednictwem operatora pocztowego, przez środki komunikacji elektronicznej (ePuap, e-mail: um@um.skoczow.pl) lub do wrzutni na korespondencję, umieszczonej na drzwiach wejściowych do Urzędu Miejskiego w Skoczowie, Rynek 1, 43-430 Skoczów. Na wniosek interesanta potwierdzenie złożenia dokumentu w formie pisemnej zostanie wysłane drogą mailową na wskazany przez interesanta adres e-mail.

Kasa Urzędu Miejskiego w Skoczowie będzie nieczynna. Wpłat na konta urzędu miejskiego można dokonywać w Banku Spółdzielczym w Skoczowie bez dodatkowych opłat i prowizji lub za pomocą bankowości elektronicznej.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj