Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Skok na wystawę w Żorach. O „gangu miłośników sztuki” pisze policja

Facebook Twitter

Kradzieże dzieł sztuki zdarzają się także w regionie. Z wystawy w żorskiej bibliotece zniknęła jedna z prezentowanych tam prac. To był skok na wystawę w Żorach. Złodzieje są już w rękach policji.

Skok na wystawę w Żorach. O "gangu miłośników sztuki" pisze policja
fot.zory.policja.gov.pl

W budynku Biblioteki Miejskiej w Żorach trwa wernisaż prac światowej sławy fotografa ukazujący piękno różnorodności kulturowej. Autor ukazuje polską sztukę ludową przez pryzmat wielokulturowej soczewki.

To praca z tej wystawy w miniony wtorek (4.04) wpadła w oko żorskim „miłośnikom sztuki”. Na nagraniu kamery monitoringu widać trzech młodych mężczyzn, którzy przed godziną 19:00 rozglądają się po terenie biblioteki, a następnie uderzają głowami w windę i zabierają znajdującą się obok pracę.

Zobacz to na filmie

Sytuację tę zauważyła pracownica biblioteki, która powiadomiła policję, a krzykiem spłoszyła mężczyzn, którzy porzucili w biegu skradziony przedmiot. Eksponowana praca, która uległa lekkiemu uszkodzeniu, została wyceniona na ponad 2500 złotych.

Skok na wystawę w Żorach. O "gangu miłośników sztuki" pisze policja

fot.zory.policja.gov.pl

Chwilę później dwóch złodziei znalazło się w rękach mundurowych. Trzeci został zatrzymany w środę (5.04). Mężczyźni byli pobudzeni, a jeden znieważał interweniujących policjantów i również za ten czyn odpowie przed sądem. Mężczyźni to mieszkańcy Żor w wieku od 22 do 25 lat.

Skok na wystawę w Żorach. O "gangu miłośników sztuki" pisze policja

fot.zory.policja.gov.pl

Za kradzież eksponowanej pracy całej trójce grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

To kolejne zatrzymanie w żorskiej bibliotece:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 czerwca 2023