Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Skontrolowali dzikie kąpieliska w Kuźni Raciborskiej

Facebook Twitter

Akcja wpisująca się w działalność na rzecz bezpieczeństwa osób przebywających nad wodą, która związana jest z kontrolą dzikich kąpielisk znajdujących się na terenie gm. Kuźnia Raciborska organizowana jest już po raz trzeci. W miniony czwartek (13.08.) raciborscy wodniacy wraz z kolegami z Komisariatu Policji w Kuźni Raciborskiej skontrolowali takie miejsca.

Fot. raciborz.slaska.policja.gov.pl

Policjanci wraz z ratownikami WOPR-u przeprowadzili kontrole akwenów „Babiczok” w Babicach oraz terenu po byłej żwirowni w Siedliskach. Oba te miejsca są chętnie odwiedzane przez okolicznych wędkarzy, a także amatorów nielegalnych kąpieli.

Podczas kontroli policjanci wspomagani przez szefa WOPR-u prowadzili akcję informacyjno-edukacyjną z napotkanymi tam wędkarzami oraz osobami odpoczywającymi na brzegu. Policjanci przestrzegali przed zagrożeniami dotyczącymi kąpieli w takich zbiornikach oraz przypominali o zakazach, jakie obowiązujących wszystkich przebywających tam osób.

Przypomnijmy, że na terenie gminy Kuźnia Raciborska znajdują się dwa strzeżone kąpieliska z których można korzystać w bezpieczny i legalny sposób pod nadzorem ratowników WOPR-u.

Czytaj także:

Gdzie się kąpać? Mały przewodnik Radia 90 po kąpieliskach w regionie. Sprawdź!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj