Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Skowron: ”Chcemy rozruszać mieszkańców”. Ruszają Amatorskie Mistrzostwa Rybnika

Facebook Twitter

To cykl zawodów w 10 różnych dyscyplinach, który proponuje mieszkańcom tamtejszy Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Wszystko po to, by zaktywizować rybniczan a także znaleźć i wyróżnić najbardziej usportowionych mieszkańców miasta.

Jak mówi zastępca dyrektora rybnickiego MOSiR-u:

Arkadiusz Skowron: To będą Amatorskie Mistrzostwa Rybnika w dziesięcioboju, tylko nie tym lekkoatletycznym gdzie są konkurencje tylko w 10 dyscyplinach sportu, pierwsza zaczyna się 30 stycznia, są to mistrzostwa Rybnika w narciarstwie alpejskim i snowboardzie, to jest pierwsza z konkurencji. Później będzie lekkoatletyka, pływanie, nordic walking i Bieg Wiosny. Osoba która zbierze największą ilość punktów w przeciągu tych 10 dyscyplin zostanie mianowana najbardziej usportowionym rybniczaninem i rybniczanką.

A wśród dyscyplin są także tenis stołowy, badminton, kajakarstwo, sporty siłowe, jazda na rolkach i kolarstwo MTB. Cyklem zawodów organizatorzy chcą rozpocząć ponowną budowę mody na sport i rekreację, bo w czasie pandemii spadła aktywność fizyczna mieszkańców.

Arkadiusz Skowron: Chcemy rozruszać mieszkańców, wiemy, że ruch to zdrowie i najlepiej chyba przeciwdziała Covidowi to, że się ruszamy i jesteśmy na świeżym powietrzu, gdzie nie ma już tego niebezpieczeństwa bliskiego dystansu. Myślę, że taka zabawa może się rybniczanom spodobać. Chcielibyśmy w ten sposób zintegrować mieszkańców. Powiem tak, że na pewno bardzo dobrze znają się biegacze, którzy się pozdrawiają na wszystkich zawodach, tak samo znają się uczestnicy nordic walking czy ewentualnie innych zawodów, ale te społeczności nie znają się nawzajem, będzie taka okazja żeby uczestniczyć w innych zawodach, to będzie także okazja żeby się poznać, polubić i razem startować.

W klasyfikacji końcowej uwzględnieni zostaną zawodnicy, którzy ukończą co najmniej 5 z 10 dyscyplin. W ramach mistrzostw prowadzone będą klasyfikacje generalne kobiet i mężczyzn.
Przed każdymi zawodami obowiązują osobne zapisy.

Planowany harmonogram Amatorskich Mistrzostw Rybnika Decathlon 2022

1. 30.01.2022 r. – IV Zawody w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie o Puchar Prezydenta Miasta Rybnika. (zapisy do 24.01!)
2. 3.04.2022 r. – Amatorskie Mistrzostwa Rybnika Decathlon w tenisie stołowym.
3. marzec lub listopad – Amatorskie Mistrzostwa Rybnika Decathlon w badmintonie.
4. 23.04.2022 r. – Amatorskie Mistrzostwa Rybnika Decathlon w wieloboju lekkoatletycznym: rzut piłką lekarska, skok w dal, bieg na 100 m.
5. 15.05.2022 r. – XV Bieg Wiosny (bieg na dystansie 5 km).
6. 12.06.2022 r. – Amatorskie Mistrzostwa Rybnika Decathlon w kajakarstwie.
7. lipiec/sierpień – Amatorskie Mistrzostwa Rybnika Decathlon w sportach siłowych.
8. 10.07.2022 r. – Amatorskie Mistrzostwa Rybnika Decathlon w pływaniu.
9. 11.09.2022 r. – Amatorskie Mistrzostwa Rybnika Decathlon w jeździe na rolkach.
10. wrzesień/październik – MTB Maroko Nowiny Race.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 czerwca 2023