Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Skradł samochód, policjanci ścigali go przez trzy powiaty

Facebook Twitter

Złodziej samochodu uciekał przez 3 powiaty, przed zatrzymaniem bronił się siekierą. 31-latek skradł pojazd z komisu.

Wczoraj, tuż po godzinie 14 właściciel komisu samochodowego w Żorach, zgłosił kradzież pojazdu, złodziej miał kierować się w stronę Pawłowic. Mężczyzna nie czekając na patrol, pojechał za złodziejem, cały czas informując dyżurnego komendy o sytuacji. Kierowca pędził przez Pawłowice, Warszowice, Krzyżowice w kierunku Żor. Następnie porzucił pojazd i kontynuował ucieczkę pieszo.

Do pościgu włączyły się dodatkowe patrole z Pawłowic i Żor. Policjanci szybko ustalili dalszy kierunek ucieczki i ruszyli za mężczyzną. Gdy na poddaszu stodoły zauważyli zbiega, otoczyli posesję i przystąpili do zatrzymania. Mężczyzna był wyraźnie pobudzony, wyłamywał drewniane elementy stodoły. Gdy zauważył, że jeden z mundurowych wchodzi po drabinie do góry, wpadł w szał i zaczął rzucać w jego stronę wyrwanymi deskami, a także leżącą na poddaszu stodoły siekierą. Policjant, aby uniknąć uderzenia, wykonał unik, a następnie stracił równowagę i spadł z drabiny. W tym czasie mundurowi biorący udział w zatrzymaniu zawęzili miejsce wokół sprawcy, uniemożliwiając mu dalszą ucieczkę. Mężczyzna nie mając już żadnych szans, zeskoczył na zewnątrz, na trawnik, gdzie natychmiast został zatrzymany.

Podczas przeszukania 31-latka policjanci znaleźli przy nim środki narkotyczne w postaci białego proszku, które zostały zabezpieczone do analizy. Potwierdzone zostało także, że jest pod ich wpływem. 31-latek jest znany policjantom, ponieważ był już notowany za kradzież rozbójniczą, rozbój, podrabianie dokumentów, a także posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych.

Czytaj także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 lipca 2024