Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Skradziona karta płatnicza. Seniorka kupowała truskawki i kwiatki

Facebook Twitter

Raciborscy kryminalni zatrzymali 66-letnią kobietę, która dokonywała transakcji płatniczych w sklepach przywłaszczoną kartą bankomatową. Kobieta usłyszała już zarzuty, a o jej dalszym losie zdecyduje sąd. Grozi jej do 5 lat więzienia.

Skradziona karta płatnicza
fot.JESHOOTS-com/ pixabay.com

Skradziona karta płatnicza

Kryminalni raciborskiej komendy w wyniku czynności operacyjnych ustalili i zatrzymali 66-letnią mieszkankę Raciborza, która przywłaszczyła sobie cudzą kartę płatniczą i korzystała z niej płacąc w sklepach za różnego rodzaju towar m.in. kwiatki i truskawki.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (13.05.) na ulicy Słowackiego. Kobieta dokonała przywłaszczenia karty bankomatowej, która leżała na podłodze w sklepie.
66-latka jeszcze tego samego dnia zrobiła zakupy, płacąc tą kartą. Kobieta użyła karty kilka razy w różnych sklepach. Zatrzymana usłyszała zarzuty, a o jej dalszym losie zdecyduje sąd. Grozi jej do 5 lat więzienia.

Znalazłeś telefon, portfel lub inne zagubione przez kogoś rzeczy? Nie oddałeś właścicielowi? – uważaj to przestępstwo lub wykroczenie. Ta sama reguła dotyczy znalezienia pieniędzy czy innych środków płatniczych. Płacenie zbliżeniowe znalezioną kartą bankomatową traktowane jest jako przestępstwo kradzieży z włamaniem, za które grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Przyłożenie karty płatniczej do terminala skutkuje uzyskaniem dostępu do konta i w tym momencie dochodzi do przełamania bariery elektroniczne przez osobę nieuprawnioną, skradzioną lub przywłaszczoną kartą płatniczą.

– informuje Policja.

Skradziona karta płatnicza co zrobić? Przeczytaj informację Biura Informacji Kredytowej 

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj