Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Skrzyżowanie „pięciu dróg” w Wodzisławiu już przejezdne

Facebook Twitter

Od dzisiaj (06.08.) koniec utrudnień na skrzyżowaniu tzw. „pięciu dróg” w Wodzisławiu Śląskim. Trzy tygodnie przed terminem zakończyła się przebudowa układu drogowego w wodzisławskiej dzielnicy Wilchwy.

Fot. powiatwodzislawski.pl

Ruch na skrzyżowaniu ulic: Turskiej, Skrzyszowskiej i Stefana Czarnieckiego odbywa się normalnie z wyjątkiem wlotu w ulicę Mszańską, gdzie nadal trwają roboty związane z kompleksową przebudową drogi.

Prace związane z remontem skrzyżowania polegały na korekcie niwelety i wykonaniu nowych warstw konstrukcyjnych oraz nowej nawierzchni. Jego przebudowa obejmowała również wykonanie odwodnienia drogi, wzmocnienie jej konstrukcji, wymianę krawężników oraz wymianę i przełożenie chodników z kostki betonowej. Prace pozwoliły na zmianę konstrukcji tarczy skrzyżowania wraz z przebudową istniejących ciągów pieszych. Inwestycję udało zakończyć się tygodnie przed terminem, a jej wykonawcą była firma Auto-Trans Asfalty sp. z o.o. z Gierałtowic.

Przypomnijmy, że inwestycja była możliwa dzięki temu, że władze Powiatu Wodzisławskiego zmieniły na bardziej korzystne finansowanie modernizacji ul. Mszańskiej i Turskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 zamiast z Funduszu Dróg Samorządowych. Dzięki temu udało się wygospodarować środki również na przebudowę skrzyżowania.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj