Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Skrzyżowanie pięciu dróg w Wodzisławiu Śląskim do przebudowy

Facebook Twitter

Skrzyżowaniu pięciu dróg w Wodzisławiu Śląskim do przebudowy. Tak jak już informowaliśmy w radiu 90, we wtorek (14.07.) rusza przebudowa układu drogowego na w wodzisławskiej dzielnicy Wilchwy. Od tego dnia ma obowiązywać nowa organizacja ruchu na skrzyżowaniu ulic: Mszańskiej, Turskiej, Skrzyszowskiej i Stefana Czarnieckiego.

Skrzyżowanie będzie przejezdne wyłącznie z Czarnieckiego (od drogi wojewódzkiej nr 933) do ulicy Mszańska, w kierunku Turzy Śląskiej i drogi krajowej nr 78). Prace związane z remontem skrzyżowania będą polegały na korekcie nierówności i wykonaniu nowych warstw konstrukcyjnych i nowej nawierzchni.

Jego przebudowa będzie obejmować również wykonanie odwodnienia drogi, wzmocnienie jej konstrukcji, wymianę krawężników oraz wymianę i przełożenie chodników z kostki betonowej. Zaplanowane prace pozwolą na zmianę konstrukcji tarczy skrzyżowania wraz z przebudową istniejących ciągów pieszych.

Warunki terenowe oraz technologia robót uniemożliwiają utrzymanie ruchu na wlotach ulic: Stefana Czarnieckiego (w kierunku Krostoszowic), Skrzyszowskiej i Mszańskiej. Będą one zamknięte dla ruchu, o czym będzie informować tymczasowe oznakowanie. Przejazd będzie możliwy tylko na relacji: ulica Stefana Czarnieckiego (od drogi wojewódzkiej nr 933) – ulica Mszańska (w kierunku Turzy Śląskiej i drogi krajowej nr 78). Ruch będzie tam sterowany wahadłowo za pomocą sygnalizacji świetlnej. Objazd poprowadzono ulicami: Skrzyszowską w Mszanie, świętego Wawrzyńca, Leonida Teligi i Stefana Czarnieckiego w Wodzisławiu Śląskim. Wprawdzie zakończenie robót planowane jest na połowę sierpnia, jednak jak zapewnia Powiatowy Zarząd Dróg w Wodzisławiu Śl. wykonawca już zadeklarował, że o ile nie wystąpią niespodziewane okoliczności, skróci do niezbędnego minimum okres zamknięcia wlotów ul. Czarnieckiego, Skrzyszowskiej i Mszańskiej.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj