Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Skupień: Dawanie pieniędzy na ulicy nie rozwiązuje problemu bezdomnych

Facebook Twitter

Plac Wolności, jedno z najbardziej reprezentacyjnych miejsc Rybnika pełne bezdomnych. Choć można ich zobaczyć w wielu miejscach, to właśnie ścisłe centrum upodobali sobie najbardziej. Dlaczego?

fot. rybnik.eu

Bo tam najłatwiej można wyżebrać parę groszy. Dlatego władze Rybnika, po raz kolejny apelują, aby nie dawać bezdomnym pieniędzy. Mówi Agnieszka Skupień, rzeczniczka Urzędu Miasta w Rybniku:

Po raz kolejny  apelujemy do mieszkańców, by nie dawali na ulicy. Dawanie na ulicy nie rozwiązuje problemów społecznych, wzmaga je, wzmacnia i powoduje, że te osoby nie mają powodów, by te osoby nie mają powodu, by znaleźć sobie inne miejsce.  Pozostają w okolicach rynku, na ławkach w miejscach publicznych, bo tam znajdują  źródło dochodu, znajdują możliwość kupienia jedzenia czy alkoholu. Wszystkim tym, którym wydaje się, że okazują wrażliwość i troskę zwracamy uwagą na to, że dawanie na ulicy nie rozwiązuje problemu społecznego.

Rybnik od kilku lat jest bardzo atrakcyjnym miejscem dla osób bezdomnych. Ile osób bez stałego miejsca zamieszkania, żyje w Rybniku? Nie wiadomo. W ubiegłym roku było ich około pół tysiąca.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 17 maja 2021