Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Skupień: Kopalnia Paruszowiec to zła wiadomość

Facebook Twitter

Wszystko wskazuje na to, że Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wyda pozytywną opinię w sprawie budowy w Rybniku kopalni Paruszowiec - mówi Agnieszka Skupień rzecznik Urzędu Miasta.

Agnieszka Skupień, rzeczniczka Urzędu Miasta w Rybniku

Jak już was informowaliśmy, proces tej inwestycji nabiera tempa. Do 12 maja miasto i mieszkańcy mają czas na złożenie uwag:

Wszystko wskazuje na to, że RDOŚ zmierza do wydania pozytywnej decyzji dla spółki BAPRO. A to oznacza, że firma będzie miała szansę na wydobycie węgla pod Rybnikiem. To jest bardzo zła informacja dla naszego miasta ze względu na już aktualnie fatalny stan powietrza w Rybniku. Dodatkowo my jesteśmy otoczeni przez kilka kopalń, budujemy kolejną, to nie wróży dobrego kierunku. Miasto ani mieszkańcy nie wierzą w zapewnienia spółki BAPRO o tym, że nasze miasto będzie krainą miodem i mlekiem płynącą po wybudowaniu tej kopalni. Dlatego wraz z mieszkańcami będziemy się starali ze wszystkich sił robić wszystko to co możliwe, by zablokować tę inwestycję na terenie miasta.

Dlatego też w czwartek radni na sesji chcą wnieść zmiany do planu zagospodarowania przestrzennego dla tej części Rybnika.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj