Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Skupień: Mamy nadzieję, że sprawę uda się szczęśliwie zakończyć dla miasta

Facebook Twitter

Spór prawny pomiędzy wojewodą a miastem Rybnik. O tym, kto ma rację, zdecyduje Wojewódzki Sąd Administracyjny.

Jak już wiecie z wiadomości Radia 90, wojewoda śląski Jarosław Wieczorek odrzucił uchwałę Rady Miasta Rybnika zmieniającą plan zagospodarowania przestrzennego uniemożliwiającą budowę kopalni Paruszowiec.

Muszę stać po stronie prawa.

– mówił dziś (2.06.) poranny gość Radia 90 wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.

Miasto zapowiada odwołanie od tej decyzji

– mówi z kolei Agnieszka Skupień rzeczniczka Urzędu Miasta Rybnika:

Zdaje się, że nie o przychylność pana wojewody śląskiego tutaj chodzi, albo o jej brak w naszej sprawie. Ale o spór prawny. Nadzór prawny wojewody śląskiego uważa, że zapisy zastosowane w planach zagospodarowania przestrzennego mają wadę prawną. My stoimy na stanowisku, że są zgodne z prawem. Żyjemy w jednym kraju i obowiązuje nas jedno prawo. Ktoś musi rozstrzygnąć, kto ma rację. Mamy nadzieję, że uda się całą sprawę zakończyć szczęśliwie dla miasta i zapisy w planach zagospodarowania przestrzennego pozostaną. Ale o tym, czy tak będzie, wszystko na to wskazuje, będzie musiał zadecydować Wojewódzki Sąd Administracyjny, do którego chcemy się odwołać.

Kiedy sprawa trafi do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Katowicach, nie wiemy. Wiadomo natomiast, że od wydanego wyroku stronom przysługuje skarga kasacyjna do Naczelnego Sądu Administracyjnego w Warszawie. Wówczas rozstrzygnięcie jest dopiero prawomocne.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 grudnia 2021