Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Skupień: Pozostawcie dzieci w domach

Facebook Twitter

Liczba zakażeń rośnie, a miasto Rybnik podjęło decyzję o otwarciu od 1 czerwca żłobka, przedszkoli i szkół podstawowych.

fot. Paweł Wengerski

Stało się tak po wczorajszych (27.05.) zapowiedziach rządu o zniesieniach kolejnych obostrzeń. Dlatego też rybnickie władze apelują do rodziców, aby zaprowadzili dziecko do tych placówek, jeżeli naprawdę jest to konieczne:

Apelujemy jednak do wszystkich mieszkańców i rybniczan o rozwagę. U nas w Rybniku sytuacja jest specyficzna, zupełnie odmienna na tej na terenie całego kraju. Stąd apelujemy do rodziców dzieci o rozsądek, odpowiedzialność i rozwagę w trosce o zdrowie swoich dzieci także innych członków rodziny. Wiemy, że są takie sytuacje, kiedy rodzice nie mają innego wyjścia, pomimo tego, że się obawiają pójścia dzieci do tych placówek. Jednak ci z państwa, którzy mogą pozostawać swoje dzieci w domach pod bezpieczną opieką kogoś z rodziny, bardzo prosimy o to, by to zrobić. W Rybniku sytuacja się jeszcze nie uspokoiła, wciąż ilość zarażonych rośnie.

Mówiła Agnieszka Skupień rzecznik Urzędu Miasta Rybnika. Zainteresowanie posłaniem dziecka w mieście jest niewielkie, taką chęć wyraziło zaledwie 10 procent rodziców. W Rybniku potwierdzono 646 przypadków zakażeń koronawirusem, a 805 osób przebywa na kwarantannie.

Przeczytaj więcej:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 grudnia 2020