Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Skupień: Słowa wiceministra Gawędy niepokoją

Facebook Twitter

Komentują mieszkańcy, komentują urzędnicy. 'Słowa wiceministra energii Adama Gawędy, jakie padły w Radio 90 niepokoją' - mówi Agnieszka Skupień rzecznik Urzędu Miasta w Rybniku. Przypomnijmy, wiceminister nie wykluczył, że w przyszłości powstanie kopalnia Paruszowiec.

Agnieszka Skupień: Przypomnę, że miasto jest wspólnie z mieszkańcami, stąd takie informacje są zawsze dla nas niepokojące. Z tego, co powiedział pan wiceminister, z jednej strony mówi o stopniowym odchodzeniu od węgla, a jednocześnie o budowaniu nowych kopalni, to trochę stoi w sprzeczności, szczególnie w naszym regionie, gdzie mamy kopalnie i mamy mocno zdegradowane środowisko i powiedzmy sobie szczerze, ledwie sobie radzimy z tym, żeby rzeczywiście zapobiegać tym nieodwracalnym zmianom.      

Nie chcemy być poligonem doświadczalnym – dodaje Agnieszka Skupień:

Agnieszka Skupień: Pojawia się taki argument o tym, że chcemy spróbować- tak wypowiada się pan wiceminister, czy to się opłaca. Dla nas to jest niewyobrażalny eksperyment. Po pierwsze: wpływający na degradację środowiska w mieście, które cały czas jest wysoko w rankingach, jeżeli chodzi o zanieczyszczenie powietrza. Po drugie: nie za bardzo mamy ochotę być poligonem doświadczalnym. 

Jak na razie miasto Rybnik wspólnie z mieszkańcami skierowało uwagi do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, zmieniony ma zostać również plan zagospodarowania przestrzennego. RDOŚ ma podjąć ostateczną decyzję do końca października br.

Czytaj więcej:

Gawęda w Radiu 90: Zbyt wcześnie by skreślać powstanie kopalni Paruszowiec [WIDEO]

Mroszczak komentuje słowa ministra Gawędy na temat budowy kopalni Paruszowiec

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2022