Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Skupień: ”Spodziewaliśmy się takiego kroku ze strony wojewody śląskiego”

Facebook Twitter

''Spodziewaliśmy się takiego kroku ze strony wojewody śląskiego, ale przyjęliśmy wiadomość z niedowierzaniem'' - mówi Agnieszka Skupień, rzeczniczka Urzędu Miasta Rybnika. Jak już was informowaliśmy, wojewoda wniósł skargę kasacyjną, na korzystny dla miasta wyrok w sprawie powstania kopalni Paruszowiec.

Agnieszka Skupień: Już wcześniej zapowiadaliśmy, że to jeszcze nie jest moment na otwarcie szampana. Spodziewaliśmy się, że może być taki scenariusz zdarzeń, natomiast przyjęliśmy wiadomość z niedowierzaniem, że to się dzieje naprawdę, natomiast batalia nie jest skończona, bo ta skarga nie oznacza zakończenia sprawy, teraz o całej sytuacji będzie decydował sąd administracyjny. My nie jesteśmy spokojni, bo to że mamy solidne argumenty, że jesteśmy przekonani o swojej racji, to jest dla nas jasne i razem z mieszkańcami jesteśmy przekonani o tym, że to nie jest dobry kierunek dla miasta. Natomiast to, że to się dzieje, no cóż, mamy taką rzeczywistość, że braliśmy to pod uwagę

Dokładnie rok temu, 23 kwietnia 2020 roku rybniccy radni podjęli uchwałę, która zmieniła plany zagospodarowania przestrzennego w rejonie planowanego wydobycia. Zmieniono go tak, by nie powstał tam zakład wydobywczy.

Jesteśmy razem z mieszkańcami, będziemy stać murem ze stroną społeczną

– mówił wówczas w rozmowie z Radiem 90, Wojciech Kiljańczyk przewodniczący Rady Miasta w Rybniku.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 9 maja 2021