Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Skuteczny protest przewoźników. W PGG wraca sprzedaż węgla za gotówkę

Facebook Twitter

W ubiegłym tygodniu przed kopalnią Jankowice w Rybniku niezadowoleni przewoźnicy protestowali przeciwko zmianom wprowadzonym przez PGG. Po spotkaniu z protestującymi przewoźnikami węgla Polska Grupa Górnicza postanowiła wrócić do sprzedaży gotówkowej.

obniżka cen węgla

Spółka postanowiła, że węgiel będzie można kupić tylko w sklepie internetowym, a ich dowozem mają zajmować się Kwalifikowani Dostawcy Węgla. Zmiany uderzyły bezpośrednio w małe firmy transportowe, które od lat dowoziły opał do odbiorców indywidualnych. Przypomnijmy co mówili kierowcy dowożący węgiel:

Przede wszystkim starsze osoby brały, tonę, półtorej, dwie i na bieżąco, bo nie było ich na więcej stać.

Pójdę na bruk, bo nie będzie dla mnie pracy, bo mam takich klientów w starszym wieku i oni nie mają szans.

Działam od 90 roku i domagamy się jako przewoźnicy debaty.

Do spotkania doszło i co ważne udało się przewoźnikom przekonać władze spółki, by wrócić do sprzedaży gotówkowej. Mówi Tomasz Głogowski rzecznik PGG:

Tomasz Głogowski: Sprzedaż gotówkowa będzie utrzymana, natomiast spółka pracuje nad nowymi rozwiązaniami, aby ten proces jeszcze bardziej usprawnić i aby nie dochodziło do piętrzenia się samochodów, do kolejek. Natomiast te wszystkie informacje zostały przekazane kierowcom. Odbyło się spotkanie, na którym przekazano przedsiębiorcom wszystkie informacje, na jakim etapie te prace się odbywają.

Wyznaczony ma zostać jeden dzień na odbiór węgla z kopalni:

Tomasz Głogowski: Kierowcy będą mogli korzystać z e-kolejki, aby ten węgiel odebrać. Natomiast jeżeli nie uda się załadunek w jednym dniu, to wydawanie węgla będzie kontynuowane w dniach kolejnych tak, aby ten zapas przeznaczony do sprzedaży był wydany kierowcom. Te informacje zostały kierowcom przekazane, poczyniono wspólne ustalenia, które teraz będą wdrażane w życie.

Gdyby PGG nie zgodziła się na utrzymanie sprzedaży gotówkowej węgla mogło by dojść do blokad kopalni. To zapowiadali protestujący przewoźnicy.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 lutego 2024