Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Skutki nawałnicy: W Lubomi przynajmniej 200 posesji z dużymi zniszczeniami. Krzyżanowice liczą straty

Facebook Twitter

Region wciąż usuwa skutki czwartkowej (13.05.) nawałnicy. W Lubomi przynajmniej 200 posesji zmaga się z bardzo dużymi zniszczeniami. W Krzyżanowicach służby z mieszkańcami pracują, aby zabezpieczyć spływającą z pól glinę. Jakie są straty?

Ponad 500 zgłoszeń o mniejszych lub większych szkodach przyjęli urzędnicy w Lubomi po powodzi z ubiegłego tygodnia. Poważne zniszczenia, wymagające dużych nakładów finansowych, są na ponad 200 posesjach na terenie gminy. Straty zarówno w mieniu prywatnym, jak i gminnym trzeba szacować w milionach złotych. Woda praktycznie całkowicie zniszczyła drogi polne. Najtrudniejsza sytuacja i zniszczenia były na ulicy Potockiej. Jeszcze dziś (17.05.) komisje są w terenie, pojawi się też biegły, który sprawdzi stan techniczny przepustów i oceni czy ich konstrukcja jest stabilna. Dziś (17.05.) w wielu miejscach wciąż trwa usuwanie skutków nawałnic.

Krzyżanowice wciąż liczą straty po powodzi

Jeszcze wczoraj (16.05.) do późnych godzin zabezpieczano przepusty na terenie gminy, z pól wywieziono 800 ton gliny i ziemi, które po porannym, niewielkim deszczu zaczęły spływać do wsi. Największe zniszczenia są właśnie w Krzyżanowicach i w Owsiszczach. Ilość szkód trzeba liczyć w setkach uszkodzonych budynków, są też straty w rolnictwie. Dziś (17.05.) komisja z Ośrodka Pomocy Społecznej będzie odwiedzać mieszkańców, by jeszcze raz przyjrzeć się zniszczeniom i by dostarczyć im wnioski o odszkodowania.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj