Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Śladami pisarza. Wybierzesz się w podróż po Wiśle Jerzego Pilcha

Facebook Twitter

Jeśli nie macie planów na wtorkowe (10.08.) popołudnie, warto pomyśleć o wybraniu się do Wisły. 10 sierpnia Jerzy Pilch, wybitny pisarz rodem z Beskidów, obchodziłby 69. urodziny. Z tej okazji Wiślańskie Centrum Kultury zaprasza na wydarzenie pod nazwą „Granatowe Góry po średniku”, która nawiązuje do majowego festiwalu słowa „Granatowe góry”.

fot. Wisla.pl

Na początek spacer śladami Jerzego Pilcha po miejscach ważnych dla pisarza i obecnych w jego twórczości. Wyjście o godzinie 14.00 z dworca kolejowego Wisła Uzdrowisko. Później kolejne punkty programu. Dołączyć może każdy – wystarczy stawić się o umówionej porze w miejscu zbiórki.

Od godziny 15:30 na placu Hoffa rozpoczną się spotkania i dyskusje literackie. Pierwszym gościem będzie Ilona Wiśniewska – autorka popularnych książek reporterskich „Białe. Zimna wyspa Spitsbergen”, „Hen. Na północy Norwegii” i „Lud. Z grenlandzkiej wyspy”. Kolejnym gościem będzie Witold Bereś, a rozmowa toczyć się będzie wokół książki „Pilchu. Na rogu Wiślnej i Hożej”. Następnie odbędzie się spotkanie z Ewą Winnicką – tym razem na temat książek „Greenpoint. Kroniki Małej Polski” i „Był sobie chłopczyk”. Całość wydarzenia zakończy koncert zespołu Linia Nocna.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj