Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Śląkfa dla biblioteki w Żorach

Facebook Twitter

Śląski Klub Fantastyki przyznał bibliotece w Żorach nagrodę ŚLĄKFA w kategorii Fan Roku. Doceniono projekt "BiblioteCon - dni fantastyki 2019".

Autorami projektu „BiblioteCon – dni fantastyki 2019” byli: Arkadiusz Krych, Katarzyna Piksa (marketing), Joanna Płoska (marketing) i Magdalena Smyczek (Strefa Młodych). To był cykl wydarzeń w październiku 2019 roku, podczas których wykreowana została „fantastyczna biblioteka”, oparta na literaturze (LCon), sztuce (ArtCon) i grach (GryCon). Głównym zadaniem projektu było przybliżenie fantastyki w możliwie jak najciekawszy sposób.

Bardzo się cieszymy z nagrody i dziękujemy!

– piszą w Bibliotece w Żorach. Śląkfa to polska nagroda fantastyczna. Przyznawana jest od 1984 przez Śląski Klub Fantastyki, najstarszy z działających w Polsce klubów fantastyki. Laureatów (w trzech kategoriach: Twórca, Wydawca, Fan) wybiera jury. Wśród nagrodzonych są takie osobistości jak Tomasz Bagiński, Andrzej Sapkowski, Juliusz Machulski czy Stanisław Lem.

Śląski Klub Fantastyki jest stowarzyszeniem społeczno-kulturalnym propagującym fantastykę.

Istniejemy od 1981 roku i jesteśmy najstarszą działającą nieprzerwanie organizacją tego typu w Polsce. W ciągu prawie 40 lat działalności zorganizowaliśmy wiele imprez – lokalnych oraz ogólnopolskich. Jako Klub organizujemy także spotkania z autorami, wydawcami i tłumaczami fantastyki, promocje książek, prelekcje tematyczne oraz wystawy.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 lipca 2024