Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Slalomem i wężykiem byle ominąć dziurę. „Tak się nie da jeździć!” – grzmią mieszkańcy

Facebook Twitter

Dziury w drogach to ogromny problem kierowców. Do naszej redakcji dzwonili mieszkańcy Rydułtów i Syryni z prośbą o interwencję. Jak mówią drogi, którymi jeżdżą, urągają wszelkim standardom.

Pierwszy sygnał dotyczy ulicy Raciborskiej w Rydułtowach. Zdaniem jednej z mieszkanek na odcinku od skrzyżowania z ulicą Obywatelską w stronę Rybnika, droga przypomina szwajcarski ser. Co na to Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach, czy jest szansa na naprawę drogi? Mówi rzecznik ZDW, Ryszard Pacer.

Ryszard Pacer: Jeżeli chodzi o DW 935, to jest w planie jej całkowita przebudowa. Natomiast to jest też kwestia finansowa, jeżeli takie finanse będą, to będzie przebudowywana. Tymczasem firmy, które są odpowiedzialne za bieżące utrzymanie tej drogi, powinny ją naprawiać i jeżeli jest taki problem, gdzieś lokalnie to oczywiście należy się zwrócić do firmy, która to bieżące utrzymanie prowadzi albo bezpośrednio do nas.

Radio 90: Ta pani twierdzi, że dzwoniła do państwa, jakby reakcji nie ma.

Ryszard Pacer:Na pewno będzie, to może być kwestia kilku dni. Będzie wykonane.

…Trzymamy za słowo i będziemy to sprawdzali. Kiedy ten fragment drogi doczeka się generalnego remontu jak inny odcinek tej trasy z Raciborza do Rzuchowa, na razie nie wiadomo. Nadal jest natomiast problem na innej drodze wojewódzkiej numer 936 w Syryni. Tam także dziury straszą kierowców. O tym problemie mówiliśmy już pod koniec ubiegłego roku. Zdaniem mieszkańców od tego czasu nic się nie zmieniło, droga nie została naprawiona.

Ryszard Pacer: To wszystko zależy od tego, co sobie wyobrażamy pod pojęciem „naprawimy”. Jeżeli ja mówię o bieżących naprawach, to my mamy na myśli naprawy polegające na wypełnianiu ubytków, tak aby poruszanie się drogą było bezpieczne. I wrażanie może być takie – nic nie zrobili, jest połatane jak było, za chwilę znowu jakaś dziura. Niestety ciągle jeszcze nie mamy odpowiednich środków do tego, żeby przebudować dokumentnie te odcinki dróg, które są zużyte w 100%. Nie jest tak, że my po prostu zapomnieliśmy o 935 w Syryni i nic się nigdy nie zdarzy. Kiedy? Tego nie wiem.

Dodajmy, że dobra informacja jest także, że coraz bliżej jest budowa ronda w Syryni. Według Ryszarda Pacera rozmowy w tej sprawie są już bardzo zaawansowane.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 marca 2023