Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Śląscy terytorialsi będą współpracować z policją

Facebook Twitter

Porozumienie w tej sprawie podpisano w środę (24.06.) w Komendzie Wojewódzkiej Policji  w Katowicach.

mat.prasowe

Dokument podpisał dowódca 13 ŚBOT, płk Tomasz Białas oraz Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach, nadinsp. dr Krzysztof Justyński.

Porozumienie zakłada m.in. wspólne realizowanie zadań z zakresu zarządzania kryzysowego, ratowania lub ochrony zdrowia i życia ludzkiego a także wspólne szkolenia, udostępnienie bazy szkoleniowej czy też wzajemne udzielenie wparcia logistycznego.

Dzięki porozumieniu dużo szybsza i łatwiejsza będzie też możliwość wykorzystania przez policję stworzonej w 13. ŚBOT Grupy Poszukiwawczo – Ratowniczej K9 WOT.

Każde tego typu porozumienie jest po to, by szybciej i skuteczniej pomagać lokalnej społeczności. W tym przypadku szczególnie mamy na myśli wsparcie policji
w akcjach poszukiwawczych zarówno przez wykorzystanie naszej specjalistycznej grupy K9 WOT jak i pozostałych żołnierzy OT, którzy są szkoleni z podstaw poszukiwania takich jak „tyraliera” czy „szybkie trójki”

– powiedział po podpisaniu porozumienia płk Tomasz Białas.

Jak dodaje płk Białas, przykładem może tu być ostatnia akcja poszukiwawcza w Gliwicach, gdzie znając procedury zawarte w porozumieniu można było jeszcze przed jego podpisaniem szybko zareagować i wykorzystać potencjał WOT.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 grudnia 2022