Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Śląscy terytorialsi rozpoczęli szczepienie na koronawirusa

Facebook Twitter

Pierwsza osoba z 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej zaszczepiona przeciwko covid-19. To szeregowa Aneta Trzcińska, która przyjęła pierwszą dawkę szczepionki w Bielsku- Białej. Służy w terytorialach, jest też pielęgniarką i wykładowczynią akademicką.

fot. jaytaix / pixabay.com

Jak podkreśla, nikt poza zdrowym rozsądkiem jej do szczepienia nie zmuszał.

Czy szczepię się dla siebie? Skłamałabym mówiąc, że nie, bo w około 1/3 robię to dla siebie. Reszta to właśnie dla rodziny, przyjaciół, znajomych, współpracowników, pacjentów, studentów i dla wszystkich nieznajomych, bo myślę, że wszyscy chcemy to przerwać, zakończyć. Zawód wybrałam świadomie, wojsko wybrałam świadomie, zaszczepiłam się świadomie

– podkreśla szer. Trzcińska i dodaje, że zaszczepiła się choć jest ozdrowieńcem, bo ma świadomość, że może zarazić się drugi raz.

Jestem ozdrowieńcem. Jestem po ciężkim przebiegu covid-19, łącznie z niewydolnością oddechową i szerokim wachlarzem objawów – tak w czasie choroby jak i po niej, bo moja walka o życie nie zakończyła się wraz z ostatnim dniem izolacji – przez dwa kolejne tygodnie uczyłam się chodzić… 100 metrów – ogromny wyczyn, utrzymanie pozycji siedzącej przez godzinę – niesamowite wyzwanie, uczyłam się na nowo nawet jeść – przewód pokarmowy także ucierpiał, a ja straciłam 26 kg, a z nimi mięśnie i siłę.

– opowiada szer. Trzcińska i namawia wszystkich do szczepień.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj