Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Śląscy terytorialsi wciąż podnoszą poziom wyszkolenia

Facebook Twitter

Mimo, trudnej sytuacji związanej z pandemią, żołnierze nie przestają się szkolić tak, by być gotowym do walki nie tylko z Covid-19. Obecnie w Śląskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej służy ponad 1 600 żołnierzy. Większość z nich od ponad roku nieprzerwanie wspiera województwo śląskie i opolskie w walce z koronawirusem biorąc udział w operacji „Trwała odporność”.

Mimo, ogromnego wysiłku wkładanego w walkę z niewidzialnym wrogiem, nie przestają także podnosić poziomu wojskowego wyszkolenia. Większość z nich przechodzi właśnie szkolenia specjalistyczne zależne od przydzielonego im stanowiska jak na przykład medyk, saper, radiotelefonista czy strzelec wyborowy.

To dla nas bardzo ważne, że możemy w czasie pandemii realnie wspierać mieszkańców naszego regionu, ale jednocześnie nie rezygnujemy ze szkolenia i rozwijamy się jako żołnierze

– podkreślają terytorialsi.

Jak zaznacza Dowódca 13 ŚBOT, płk Tomasz Białas wyszkolenie wojskowe jest priorytetem.

Sprawność bojowa jest oparta na schematach działania, pewnie elementy po prostu muszą „wejść w krew” dlatego tak ważne jest by wciąż się szkolić. Poza wsparciem mieszkańców w czasie kryzysu musimy pamiętać, że naszym priorytetem jest bycie gotowym na czas wojny a to bez szkoleń będzie po prostu niemożliwe

– podkreśla płk. Białas.

Każde szkolenie organizowane w 13. Śląskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej poprzedzone jest wykonaniem testów na obecność koronawirusa, tak by do minimum ograniczyć ryzyko zakażenia.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 lipca 2022