Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Śląsk: Blisko 200 szkół ze zdalnym nauczaniem. Niewykluczone, że liczba ta się zwiększy

Facebook Twitter

Rekordowa ilość szkół wprowadziła zdalne nauczanie. W województwie śląskim to już 198 placówek, w tym w 8 zawieszono zajęcia stacjonarne dla wszystkich oddziałów.

Mówi Anna Kij dyrektor wydziału jakości nauczania w Kuratorium Oświaty w Katowicach:

Anna Kij: W 198 placówkach, czyli w przedszkolach i szkołach, przy czym w 8 zajęcia stacjonarne zawieszono dla wszystkich oddziałów, natomiast w pozostałych, czyli w 190 tylko dla niektórych – czasami dla pojedynczych, czasami dla kilku oddziałów. Jest to największa liczba szkół, w których stacjonarne zajęcia zostały zawieszone od początku tego roku szkolnego.

Najwięcej zajęć zdalnych w delegaturze częstochowskiej, tam 35 szkół wprowadziło naukę zdalną. W rybnickiej delegaturze są to 32 placówki. Niewykluczone, że w najbliższych dniach liczba szkół czy przedszkoli przechodzących na zdalne zajęcia będzie coraz większa. Dyrektor Kij podkreśla jednak, że ciągle to niewielka liczba w stosunku do wszystkich placówek oświatowych w województwie śląskim:

Anna Kij: W województwie śląskim przedszkoli mamy 1638, szkół podstawowych 1454, ponadpodstawowych 1312. Nawet jeżeli przyjmiemy, że jest kilka przedszkoli na 1638, to skala w odniesieniu do liczb dużych nie jest znacząca, choć oczywiście wzrasta i trzeba pamiętać o zachowywaniu wszelkich możliwych środków ostrożności.

Dodajmy, że zaszczepieni uczniowie nie są objęci kwarantanną i mogą po zdalnych zajęciach wychodzić z domu. Teoretycznie mogliby chodzić na lekcje do szkoły, ale jak przyznaje Kuratorium Oświaty, jest to trudne do zrealizowania w praktyce. Ilu uczniów jest zaszczepionych, tego kuratorium nie wie.

Czytaj także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj