Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Śląsk Cieszyński: Intensywne wieczorne burze

Facebook Twitter

Zalane piwnice, powalone drzewa, rwące potoki na ulicach - tak wyglądał wczorajszy (06.06.) wieczór na Śląsku Cieszyńskim. W okolicach Zebrzydowic przeszła potężna nawałnica.

Strażacy mieli pełne ręce roboty. Pompowali wodę z niżej położonych pomieszczeń, usuwali błoto naniesione przez wodę. Woda z pól wylewała się na drogi. Kilka odcinków było nieprzejezdnych – mówi st. kapitan Michał Pokrzywa, rzecznik prasowy cieszyńskiej straży pożarnej.

Państwowa Straż Pożarna w Cieszynie także Ochotnicze Straże Pożarne, interweniowały głównie w rejonie Kończyc Małych, Kończyc Wielkich, Pruchnej, Zebrzydowic. Zdarzyły się również zdarzenia w Wiśle, w sumie tych interwencji mieliśmy około 20, głównie one dotyczyły zalanych piwnic, podmytych dróg oraz powalonych drzew na drogi.

Dodajmy, że decyzją lokalnych władz 3 drogi zostały z powodu osuwisk kamieni i błota zamknięte. To ulica Gawliniec w Pruchnej oraz ulice Botaniczna i Bławatkowa w Kończycach Małych. Ta ostatnia została dodatkowo podmyta i podniesiona.

Zalaną drogę mieliśmy w Kończycach Małych na ulicy Botanicznej, później w Kończycach Wielkich o godzinie 19:44 była zanieczyszczona jezdnia błotem, ta część błota, która tam była na poboczach to zlała się. W Kończycach Małych, ulica Bławatkowa o 19:59, woda podmyła drogę i droga była całkowicie nieprzejezdna. Kończyce Małe, ulica Hallera, godzina 20:20 woda ze stawu zalewała drogę. 21:00 Zebrzydowice Jesionowa, zalana posesja wokół domu i około pół metra wody w piwnicy.

Na ile są to poważne uszkodzenia, ocenią specjaliści. W zawiązku z wczorajszymi burzami w Wiśle strażacy wezwani byli także do płonącego transformatora elektrycznego. Ogień powstał na skutek spięcia wywołanego uderzeniem pioruna.

Informujecie też o problemach w Pawłowicach. Tam po potężnej ulewie na skrzyżowaniu ulicy Zjednoczenia i DW 933 powstało potężne bajoro, którego nie potrafiły pokonać samochody. Kilka z nich utknęło w wodzie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lutego 2024