Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Śląsk Cieszyński: Śmiertelne zdarzenia na drogach

Facebook Twitter

To była tragiczna niedziela na drogach Śląska Cieszyńskiego. W ciągu jednego dnia zginęły dwie osoby. Po południu w Wiślicy motocyklista, wczoraj w nocy kierowca samochodu osobowego.

Do tego ostatniego zdarzenia doszło dzisiaj w nocy (29/30 września) na granicy Hażlacha i Kończyc Wielkich doszło do zdarzenia dwóch pojazdów. Tuż przed północą na DW 937 kierujący alfa romeo mężczyzna poruszał się w kierunku Cieszyna. W trakcie wyprzedzania samochodu ciężarowego zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka mercedesem, którym kierował 53-letni mieszkaniec Bytomia. Kierowca alfy Romeo zmarł na miejscu, z kolei kierowca mercedesa został przewieziony do szpitala. Na miejscu pracował zespół dochodzeniowy oraz prokurator. Droga zablokowana była przez kilka godzin.

Także wczoraj (29.09.) w Wiślicy na Drodze Krajowej nr 81 zginął motocyklista. Kierujący jednośladem 50-letni mieszkaniec Wodzisławia Śląskiego z nieustalonych przyczyn stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w bariery ochronne. Niestety, pomimo szybko udzielonej pomocy, nie udało się mu uratować życia. Dokładne okoliczności i przyczyny tego tragicznego zdarzenia zostaną wyjaśnione w prowadzonym śledztwie.

Policja apeluje o ostrożność i wylicza, że wśród 6 tragicznych zdarzeń, jakie miały miejsce od początku roku na Śląsku Cieszyńskim, trzy były z udziałem motocyklistów.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj