Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Śląsk coraz bezpieczniejszy. Tak wynika z policyjnych statystyk

Facebook Twitter

W minionym roku odnotowano: spadek liczby przestępstw kryminalnych, częściej ujawniane przestępstwa narkotykowe i gospodarcze, mniej wypadków drogowych i pijanych kierowców. 2015 rok to o ponad 9 tysięcy mniej przestępstw niż rok wcześniej.

Wykryto prawie 70% sprawców tych zdarzeń. Spadła liczba przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu, mniej było bójek i pobić, uszkodzeń ciała, przestępstw rozbójniczych, kradzieży i włamań do samochodów, domów czy aktów wandalizmu. Jak czytamy w podsumowaniu przygotowanym przez śląskich policjantów: w ubiegłym roku mieliśmy w województwie o 11 zabójstw mniej niż w 2014, było też mniej gwałtów, ta liczba spadła o 13 takich zdarzeń.

Wykrywalność tych poważnych przestępstw wynosi aż 95%. To były pracowite miesiące dla mundurowych: zdecydowanie wzrosła wykrywalność przestępstw narkotykowych. Bezpieczniej było także na drogach. Odnotowano mniej wypadków, w których rannych zostało ponad 4,5 tysiąca osób, co stanowi o 765 osób mniej niż w roku 2014. Niestety o 4 wzrosła liczba śmiertelnych ofiar wypadków oraz ilość kolizji drogowych. O prawie 1000 spadła również liczba zatrzymanych pijanych kierowców.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 lipca 2022