Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Śląsk: Ponad 0,5 mld na inwestycje z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

Facebook Twitter

Kolejne pół miliarda złotych dla gmin w województwie śląskim. Pieniądze będą pochodzić z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Trafią też do regionu. Na jakie inwestycje?

fot. pixabay.com

Dzięki przyznanym właśnie środkom będzie można zrealizować m.in.:

  • Budowę przedszkola przy ul. Szkolnej w Suszcu. Inwestycja polegać będzie na budowie przedszkola 8-oddziałowego. W budynku zaprojektowano 8 sal dydaktycznych przeznaczonych dla dzieci, szatnię, stołówkę z kuchnią oraz część administracyjną. W ramach inwestycji powstanie również parking i plac zabaw. Dofinansowanie z funduszu: 2.000.000 zł.
  • Przebudowę DW 941 od obwodnicy m. Ustroń do DW 942. Inwestycja jest zlokalizowana w gminie Wisła i Ustroń. Inwestycja będzie polegać na rozbudowie jezdni głównej, przebudowie skrzyżowań z drogami powiatowymi i gminnymi, zjazdów i przejazdów kolejowych oraz budowie odcinków chodników, ciągów pieszo-rowerowych i ścieżek rowerowych. Dofinansowanie z funduszu: 20.000.000 zł.
  • Budowę hospicjum stacjonarnego przy ul. Barbórki przez miasto Rybnik. Przedmiotem inwestycji jest budowa budynku przeznaczonego dla 30 pacjentów opieki stałej oraz 10 pacjentów opieki dziennej. Dodatkowo w ramach inwestycji zaplanowano zagospodarowanie terenu w zakresie ciągów pieszych i jezdnych, miejsc postojowych, parku rekreacyjnego, ogrodu sensorycznego. Dofinansowanie z funduszu: 10.000.000 zł.
  • Termomodernizację szkół średnich w Częstochowie – III LO Samorządowe przy ul. Worcella 22 oraz IX LO im. K.C. Norwida przy ul. Jasnogórskiej w Częstochowie. Inwestycja otrzyma 6 000 000 zł dofinansowania.
  • Rozbudowę i termomodernizację oczyszczalni ścieków w Świerklanach, na co gmina dostanie 5 mln zł
  • Rozbiórkę i budowę nowego mostu nad rz. Wisła w Drogomyślu, w ciągu drogi powiatowej 2627 S. Zadanie to, które będzie realizował powiat cieszyński, otrzyma wsparcie w wysokości 5 mln zł
  • Rozbudowę drogi powiatowej Nr 2910S na odcinku Przyszowice-Chudów, na które powiat gliwicki otrzyma 10 mln zł dofinansowania.
  • Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych – impuls inwestycyjny dla samorządów w czasie pandemii
  • Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to program bezzwrotnego wsparcia dla samorządów, których przychody zostały uszczuplone przez pandemię. Pieniądze pochodzą z funduszu COVID-19.

Gminy, powiaty i województwa w całej Polsce otrzymały już 6 mld zł w ramach pierwszego etapu programu. Dzięki temu samorządy mogły rozpocząć realizację ważnych inwestycji, m.in. budowę i renowację dróg, modernizację i doposażenie szpitali oraz przychodni czy remonty szkół.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2022