Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Śląsk z perspektywy dwóch kółek! Spotkanie z Barbarą Salamon-Szympruch w rybnickiej bibliotece

Facebook Twitter

Organizatorzy zapraszają na spotkanie z Barbarą Salamon-Szympruch, autorką bloga Podróże Hani i rodzinnych przewodników po Śląsku. Rybniczanka opowie o zwiedzaniu regionu na dwóch kółkach. Zaprezentuje też swój najnowszy, wydany na początku maja przewodnik „Rowerowe Śląskie”.

fot.pixabay.com

Spotkanie odbędzie się w czwartek (12.05.) o godz. 18:00 w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej, przy ul. Szafranka 7 w Rybniku. Spotkanie odbędzie się w ramach Tygodnia Bibliotek, któremu w tym roku przyświeca hasło „Biblioteka – świat w jednym miejscu”

„Rowerowe Śląskie, czyli poznajemy atrakcje okolicy z perspektywy dwóch kółek”

To tytuł spotkania, podczas którego Barbara Salamon-Szympruch opowie o Śląsku – pełnym nie tylko różnorodnych atrakcji, ale też rowerowych tras. A gdyby tak połączyć rodzinne zwiedzanie i jeżdżenie na rowerze? Okazuje się, że jest to świetny pomysł nie tylko na pierwsze rodzinne wycieczki na dwóch kółkach. Barbara Salamon-Szympruch opowie o trasach, na których nie tylko pojeździmy, ale też sporo zobaczymy:

Jedne z nich są tak krótkie, że rodzic może je przejść pieszo, towarzysząc maluchowi na biegaczu czy dziecku, które dopiero uczy się jeździć. Inne wymagają całkiem niezłej kondycji i determinacji do przejechania nawet kilkudziesięciu kilometrów. Łączy je jedno – są arcyciekawe dla wszystkich. Bo w rodzinnych wycieczkach, nie tylko tych rowerowych, najważniejszy jest wspólnie spędzony czas! Jeśli przy okazji jest możliwość spędzenia kilku godzin w plenerze, tym lepiej dla wszystkich

– mówi autorka bloga.

Barbara Salamon-Szympruch

Rybniczanka, autorka bloga Podróże Hani, obecnie wraz z mężem podróżuje już z trójką dzieci. Od lat przekonana, że najlepszym sposobem spędzania wolnego czasu są podróże, zarówno te dalekie, jak i bliskie. Z zamiłowania do odkrywania atrakcji okolicy napisała przewodnik „Dzieci odkrywają Śląskie”, a efektem odbytych kilka lat temu wycieczek rowerowych jest jej najnowszy przewodnik „Rowerowe Śląskie”.

Przewodnik „Rowerowe Śląskie” będzie można zakupić po spotkaniu. Uczestnicy spotkania będą mogli skorzystać z bibliotecznej amnestii.

mat. prasowe

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj