Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Śląska grupa „Speed” podsumowała pół roku swoich działań [WIDEO]

Facebook Twitter

Ponad 60 zatrzymanych praw jazdy, grubo ponad 2 i pół tysiąca wypisanych mandatów.  Śląska grupa „Speed” podsumowała pół roku swoich działań. Powołano ją latem zeszłego roku do walki z piratami drogowymi.

To 52 policjantów, specjalistów od ruchu drogowego, którzy wyłapują kierowców ze zbyt ciężką nogą, reagują też na wszelkie przejawy agresji drogowej. Jednostka została wyposażona w szybkie samochody z silnikami o mocy powyżej 200 KM, choć w naszym regionie, przypomnijmy furorę zrobił policjant z Rybnika, należący do grupy „Speed”; funkcjonariusz drogówki na rowerze dogonił porsche i uniemożliwił jazdę kierowcy, który stracił uprawnienia do kierowania pojazdami.

Z aspirant Arturem Wyciszkiewiczem z rybnickiej policji rozmawiał Arkadiusz Żabka:

Do zadań specgrupy należy nie tylko zatrzymywanie kierowców, którzy stwarzają poważne zagrożenie, przekraczając znacznie dozwoloną prędkość. Grupa „SPEED” zajmuje się także uczestnikami ruchu drogowego, którzy dopuszczają się agresywnych zachowań na drodze i popełniają inne wykroczenia, jak na przykład nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, niewłaściwe wyprzedzanie i inne niebezpieczne zachowania.

Dla policjantów z grupy „SPEED” bezpieczeństwo na drogach jest priorytetem. Mundurowi stanowczo reagują na wszelkie przejawy agresji drogowej i nie stosują taryfy ulgowej wobec kierowców łamiących przepisy.

W grudniu mundurowi ze specgrupy skontrolowali 4139 pojazdów. Policjanci odnotowali 4816 naruszeń przepisów drogowych. Aż 3124 dotyczyło przekroczenia prędkości, w tym w 85 kierowców przekroczyło prędkość o ponad 50 km/h. Większość kierowców, bo aż 2661 zostało ukaranych mandatami karnymi, głównie za przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Mundurowi zatrzymali kierowcom 62 prawa jazdy oraz 221 dowodów rejestracyjnych.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj