Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Śląska kuchnia oraz moda to życia uroda. W Rydułtowach nie tylko kulanie klusek

Facebook Twitter

To już kolejne wydarzenie na ulicy Ofiar Terroru w Rydułtowach. W najbliższą sobotę (25.06.) unosić się będą w tym miejscu przede wszystkim zapachy tradycyjnych śląskich potraw. A to w ramach projektu "W cieniu Szarloty - jak wydobyć potencjał miasta Rydułtowy".

O „Warsztatach kuchni śląskiej” rozmawiamy z burmistrzem Rydułtów, Marcinem Połomskim.

Marcin Połomski: Cały dzień poświęcony jest praktycznie kulinariom: wszystko o śląskiej kuchni, dlatego też będziemy mogli posmakować tego, co ugotuje Remigiusz Rączka. Na samym początku będzie Natalka warzyła z bajtlami, a wiemy, że Natalka była uczestniczką programu Master Chef Junior. W trakcie będzie można posłuchać muzyki: tutaj rydułtowicy się będą promowali. Będzie taniec naszego, znanego zespołu Sukces. A na sam koniec Leszek i Monika Filec zaproszą nas do zabawy i tańca.

Marcin Połomski, burmistrz Rydułtów

Z kulinariami związane będą też warsztaty

Marcin Połomski: Rydułtowiczka Michaela Furgał, która jest znana z ciekawych pierników, będzie prowadziła warsztaty właśnie z przygotowania i dekoracji tych wypieków. Od najmłodszych do tych starszych wiekiem: każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie. Dla dzieci oczywiście są przygotowane animacje, zabawy, a także dmuchany zamek, z którego lubią korzystać. Będzie też pokaz pierwszej pomocy podczas symulowanego zdarzenia drogowego w wykonaniu OSP w Rydułtowach. Należy cały czas mieć się na baczności i na bieżąco ćwiczyć swoje umiejętności udzielania pierwszej pomocy. Wiemy, że idą wakacje, jest lato i ta pierwsza pomoc jest naprawdę, naprawdę ważna.

Michaela Furgał, była jedną z osób, które prezentowały swoje wypieki na jarmarku świątecznym

Oprócz śląskiej kuchni w sobotę (25.06.) na Ofiar Terroru prezentowana będzie też moda z naszych ulic.

Marcin Połomski: „Moda to życia uroda”. Pokaz mody „Śląski szrank”. Śląsk przewija nam się cały czas. Jesteśmy na Śląsku, cieszymy się z tego, jesteśmy dumni ze Śląska, więc sam śląski szrank będzie przygotowany przez Stowarzyszenie Rodzin i Osób Niepełnosprawnych i Stowarzyszenie Moje Miasto. Członkowie tych organizacji będą pokazywać swój szyk w różnego rodzaju stylizacjach.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj