Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Śląska moda w Halo!Rybnik [WIDEO]

Facebook Twitter

Co ôblykały nasze starki? Dowiesz się w Halo!Rybnik. Dziś (21.02) kolejna odsłona Ślonskich Sztwortków- imprezy cyklicznej, na której spotykają się Ślązacy i nie tylko, po to, aby dobrze se "pogodoć", powspominać i ocalić od zapomnienia śląską kulturę.

O czym dokładnie będzie dzisiejsze spotkanie?

Witōm Wos piyknie. Zapraszōm na dwanosty tref z serii „Ślōnski Sztwortek” ôrganizowany przez Demokratyczną Unię Regionalistów Śląskich. Bydymy godać ô jaklach, ô kieckach, ô zopaskach. Bydymy godać ô galandach, ô tym, co to jest purpurka, ale powiemy se tyż, jako jest różnica miyndzy strojym raciborskim a rozbarsko-bytomskim i dowiymy się też, co nosiyły baby w Rybniku. Porozmowiōmy se też ô tym, jako była moda nie yno wśrōd naszych starek, ale u tych młodych dziołszek tyż.

Ślonskie Sztwortki są imprezą cykliczną, zapraszamy już na kolejny Ślonski Sztwortek za miesiąc na spotkanie ze współtwórcami książki „Jo był ukradziony”. Zapraszamy do Halo!Rybnik. (Tłumaczenie: Grażyna Jarząbek).

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 16:30, na które zapraszała Grażyna Jarząbek z Demokratycznej Unii Regionalistów Śląskich.

Więcej na temat wydarzeń organizowanych w Halo!Rybnik znajdziecie: TUTAJ.

Więcej na temat DURŚ na stronie internetowej: TUTAJ oraz na Facebooku: TUTAJ.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 maja 2020