Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Śląska policja ma nowych funkcjonariuszy. Mają sierść, cztery łapy i imiona po bogach Ares i Zeus

Facebook Twitter

Śląska policja szkoli nowe psy, które wkrótce włączone zostaną w szeregi mundurowych. Poznajcie owczarki o imieniu Zeus i Ares.

Śląska policja
Śląska policja

Śląska policja ma dwóch nowych, czworonożnych funkcjonariuszy. Są to roczne owczarki o wdzięcznych imionach Ares i Zeus. Psy trafią do bielskiej oraz sosnowieckiej komendy. Aktualnie przebywają na szkoleniu w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. Zostały zakupione dzięki porozumieniu z Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego.

Aktualnie czworonogi ze swoimi opiekunami: Ares z młodszym aspirantem Dominikiem Górnym oraz Zeus ze starszym sierżantem Mateuszem Jobczykiem przebywają na szkoleniu w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. Szkolenie rozpoczęło się 14 maja i ma na celu przygotowanie psów do pełnienia służby w charakterze psów patrolowo-tropiących.

Zakup czworonogów oraz sprzętu niezbędnego do tresury psów i pełnienia dalszej służby był możliwy dzięki porozumieniu z Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego oraz pieniędzy przekazanych na mocy tego porozumienia.

Wsparcie finansowe pozwoliło na wyposażenie śląskiej Policji w te wyjątkowe zwierzęta, które wkrótce będą mogły pełnić swoją służbę i wspierać działania mundurowych w terenie dbając tym samym o bezpieczeństwo mieszkańców naszego regionu

– informują mundurowi.

Fot. Śląska policja

Zobacz zdjęcia psów (fot. Śląska Policja)

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 lipca 2024