Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Śląski hit musicalowy „POMSTA”

Facebook Twitter

Dwie pełne godziny świetnej rozrywki, zabawy oraz humoru - to gwarantują twórcy słynnego śląskiego hitu musicalowego, jakim jest „POMSTA"."Pomsta" to znakomicie przyjęty przez publiczność pierwszy polski musical w gwarze śląskiej na podstawie "Zemsty" Aleksandra Fredry.

Fabuła spektaklu opowiada o wzajemnych waśniach autochtonów (hanysów) i przybyszów z kongresówki (goroli). Spektakl w DK Chwałowice odbędzie się 20 września o godz. 19.00. Ceny biletów: w przedsprzedaży do 11 września – 50 zł, po 11 września – 60 zł.

W rolę bohaterów „Pomsty” Mariana Makuli wcielą się znakomici śląscy aktorzy. Libretto do spektaklu „Pomsta” napisał satyryk i artysta estradowy Marian Makula. Muzykę do spektaklu skomponowała Katarzyna Gaetner. Premiera miała miejsce 1997 roku – w sezonie teatralnym 1997/1998 zagrano prawie sto przedstawień. W 2007 roku autor libretta Marian Makula postanowił powrócić do tego widowiska i tym sposobem w 2007 roku „Pomsta” wróciła – odświeżona i jeszcze bardziej śmieszna.

Aktorzy, grający w musicalu, mówią gwarą śląską. Osoba, któr, na co dzień nie posługuje się gwarą, musi wysilić swój umysł, aby zrozumieć przekazywane przez artystów treści. Wspaniały efekt dopełniała gra świateł i świetne głosy wykonawców. Artyści z krwi i kości, żadnych przypadkowych osób. Pomsta, czyli Zemsta po Śląsku, jak przystało na komedię, zawiera wiele śmiesznych scen.

W chwałowickim spektaklu wystąpią: w roli Cześnika – Andrzej Skupiński, w roli Wacława – Sebastian Dolnicki, rolę Rejenta kreować będzie Adam Żaak, Podstolinę zagra – Regina Gowarzewska, a Klarę – Katarzyna Makula, w rolę Papkina wcieli się – Dariusz Niebudek, w roli Majstra wystąpi – Marek Orłowski, a Murarza zagra – Stanisław Kazimierski.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 czerwca 2020