Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Śląski Piknik Rodzinny z hokejem w roli głównej

Facebook Twitter

Najważniejszy cel, by przekonać dzieci, że sport to zdrowie. W trakcie Śląskiego Pikniku Rodzinnego w Jastrzębiu-Zdroju w roli głównej hokej, oczywiście w wersji letniej, czyli na rolkach. Dzieci i młodzież rywalizowały na dwóch boiskach na terenie Hali Widowiskowo-Sportowej.

Rozmawiała z nimi Monika Sokołowska:

Leszek Laszkiewicz, były hokeista i reprezentant Polski, a obecnie trener i prezes Akademii Hokejowej Laszka Hawks, organizator Śląskiego Pikniku Rodzinnego w Jastrzębiu, przyznaje, że trudno jest zachęcić dzieci i młodzież, by odeszły od komputerów i zaczęły trenować:

Bardzo ciężko. Są ciężkie czasy, dzieci siedzą w domach niestety i mają mało czasu, by spędzać czas z rówieśnikami, rywalizować z nimi, poznawać nowych kolegów, koleżanki. Dlatego my z taką inicjatywą wychodzimy, żeby te dzieciaki wyciągać z domu, żeby miały tę frajdę, zabawę, żeby się mogły poznawać między sobą […]

Radio 90: Hokej to jest sport tylko dla chłopców?

Niekoniecznie, dziewczynki też sobie świetnie radzą w hokeju i w naszym klubie tak samo występuje parę dziewczyn. Radzą sobie świetnie i na pewno będą kontynuowały swoją przygodę. Widać po dzieciach mają dużo frajdy, dużo emocji, zabawa i uśmiech z twarzy im nie schodzi. Zawsze powtarzamy, że dla nas najważniejsze jest uśmiech na twarzy dzieci i tego się trzymamy.

Leszek Laszkiewicz, były hokeista i reprezentant Polski, obecnie trener i prezes Akademii Hokejowej Laszka Hawks

Nieważne, jaką dyscyplinę wybiorą najmłodsi, ważne, by w ogóle sport mieć we krwi:

My ogólnie chcemy zachęcać dzieci do uprawiania wszelakiego sportu. Oczywiście, ja całe życie grałem w hokeja i bardzo byłoby miło, żeby dzieci przychodziły na hokej i tę dyscyplinę sportu promowały, ale jednak bardziej nam zależy na tym, żeby faktycznie te dzieciaki wyciągać z domu, dać im troszeczkę frajdy, żeby mieli tej aktywności fizycznej, bo tego im najbardziej brakuje.

W trakcie Śląskiego Pikniku Rodzinnego z hokejem na rolkach w Jastrzębiu oprócz sportowej rywalizacji nie brakowało również pokazów freestyle, pokazów tańca, można było również przymierzyć strój hokeisty.

Czytaj także:

Podobne tematy

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 grudnia 2021