Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Śląski Związek Gmin i Powiatów: Nie przekażemy danych naszych mieszkańców Poczcie Polskiej

Facebook Twitter

Nie przekażemy danych naszych mieszkańców Poczcie Polskiej - to zdecydowane stanowisko wypracowane na zdalnej naradzie Zarządu Śląskiego Związku Gmin i Powiatów, któremu przewodniczy prezydent Rybnika Piotr Kuczera. Związek zrzesza 140 jednostek samorządu terytorialnego w województwie śląskim i jest największy w Polsce.

Władze związku zapowiadają, że samorząd lokalny będzie mówił jednym głosem. Będzie to rozsądek i odpowiedzialność za bezpieczeństwo mieszkańców. Piotr Kuczera Przewodniczący Związku twierdzi, że:

Wszystkie kwestie związane z organizacją majowych wyborów rodzą istotne wątpliwości, a w praktyce mogą doprowadzić do wzrostu zachorowań.

Podkreślił że najbardziej frustruje go w tej sytuacji to, że:

w obliczu problemów i wyzwań wynikających z epidemii, samorządy lokalne tak wiele uwagi muszą poświęcać na sprawy, które już dawno powinny zostać przeniesione w czasie.

Kuczera: Nie zamierzam udostępnić danych wyborców

Zarząd Związku z uwagi na brak podstaw prawnych, jednogłośnie podjął decyzję o wystosowaniu do wszystkich jednostek samorządu terytorialnego w województwie śląskim, komunikatu w sprawie nieprzekazania Poczcie Polskiej S.A. danych ze spisu wyborców, na potrzeby organizacji wyborów korespondencyjnych na Prezydenta RP.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 maja 2022