Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Śląski Związek Piłki Nożnej zawiesza rozgrywki w niższych ligach

Facebook Twitter

Mecze w niższych ligach piłkarskich na Śląsku zostały odwołane. Chodzi o spotkania klasy okręgowej, oraz klas A, B i C. Decyzje o zawieszeniu rozgrywek podjął Śląski Związek Piłki Nożnej po ogłoszeniu przez rząd lockdownu.

fot. facebook.com/OdraWodzislaw

Na stronie związku czytamy:

W związku z obowiązującymi przepisami związanymi z pandemią COVID-19 – Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 19 marca 2021 r. – jesteśmy zmuszeni do wstrzymania rywalizacji w ligach seniorskich w okresie od 20 marca do 9 kwietnia. Zgodnie z planem toczyć się będzie rywalizacja w rozgrywkach młodzieżowych. Ww. spotkania muszą obywać się w reżimie sanitarnym i bez udziału publiczności. W przypadku IV ligi rozgrywki będą prowadzone po spełnieniu przez kluby wymagań określonych w Rozporządzaniu Rady Ministrów z dnia 19.03.2021 r.

Co to oznacza?

Odwołane zostają spotkania Klasy Okręgowej, A, B i C klasy. W przypadku IV ligi rozgrywki będą prowadzone po spełnieniu przez kluby wymagań określonych w Rozporządzaniu RM z dnia 11.03.2021r. Do gry będą więc dopuszczone te kluby, w których w piłkę nożną gra się zawodowo.

Prosimy Was o wyrozumiałość, Śląski ZPN robi wszystko, aby umożliwić rozgrywanie meczów w zaplanowany sposób, jednakże nie ma prawnych ani tym bardziej moralnych podstaw do narażania któregokolwiek klubu na potencjalne konsekwencje związane z naruszeniem obecnych przepisów

– dodaje ŚZPN.

Dodatkowo w grupie drugiej IV ligi nie doszło do kilku spotkań, ale przyczyną nie była decyzja związku, a pogoda. Mocne opady śniegu i do tego utrzymująca się ujemna temperatura spowodowały, że na wniosek gospodarzy Komisja ds. Rozgrywek Śląskiego ZPN przełożyła kilka meczów. Między innymi odwołano wyjazdowe spotkanie Odry Wodzisław z GKS-em Radziechowy-Wieprz.

Przełożone spotkania:

  • LKS Drzewiarz Jasienica – TS Podbeskidzie II S.A.
  • LKS Czaniec – LKS Jedność 32 Przyszowice
  • LKS Orzeł Łękawica – KS Spójnia Landek
  • GKS Radziechowy-Wieprz – Odra Wodzisław Śląski Sp. z o.o.

Nowe terminy zostaną ustalone na najbliższym posiedzeniu Komisji ds. Rozgrywek Śląskiego ZPN.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj