Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Śląskie: 53 nowe przypadki zakażenia

Facebook Twitter

53 nowe przypadki zakażenia koronawirudem w naszym województwie, 3 kolejne osoby zmarły. To najnowsze informacje Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej z Katowic.

W szpitalu w Tychach zmarli: 65-letni mężczyzna z powiatu cieszyńskiego i 87-letni mieszkaniec powiatu lublinieckiego, w szpitalu w Raciborzu walkę z wirusem przegrała 79-letnia mieszkanka Świętochłowic. Jak informuje Biuro Prasowe Wojewody Śląskiego, wśród nowo zakażonych jest trzech mieszkańców Radlina, to dwaj młodzi mężczyźni i młoda kobieta oraz dwoje mieszkańców powiatu cieszyńskiego, kobieta w sile wieku i mężczyzna w średnim wieku.

5 kolejnych osób wyzdrowiało. Wśród nich 69-letni mieszkaniec Chorzowa, leczony w szpitalu zakaźnym w Raciborzu. Od początku epidemii w naszym województwie zmarło 77 osób, zakażonych zostało 1567 osób.

Informacja Biura Prasowego Wojewody Śląskiego:

Badania genetyczne potwierdziły obecność koronawirusa w organizmie: 6 mieszkańców powiatu tarnogórskiego (najstarszy 71, najmłodszy 26 lat), mieszkańca powiatu częstochowskiego w sile wieku, 4 mieszkańców Bytomia (2 mężczyzn: starszy i młody oraz 2 kobiety: starsza i w sile wieku), 3 mieszkańców Rudy Śląskiej (2 mężczyzn w średnim wieku i starszy), starszego mieszkańca powiatu żywieckiego, 2 mieszkańców Piekar Śląskich w średnim wieku.

Dodatnie wyniki mają także: 3 mieszkańców Mysłowic (młody mężczyzna i 2 kobiety: w średnim wieku i w sile wieku), 5 mieszkańców Katowic (najstarszy 51, najmłodszy 37 lat), 3 mieszkańców Gliwic (mężczyzna w sile wieku i 2 kobiety: w sile wieku i w średnim wieku), mieszkanka powiatu gliwickiego w sile wieku, 3 mieszkańców Radlina (2 młodych mężczyzn i młoda kobieta), 2 mieszkańców powiatu cieszyńskiego (kobieta w sile wieku i mężczyzna w średnim wieku), starsza mieszkanka Bielska-Białej, mieszkaniec Chorzowa w sile wieku, mieszkanka Tychów w sile wieku, młody mieszkaniec Świętochłowic, 11 mieszkańców powiatu lublinieckiego (najstarszy 89, najmłodszy 13 lat), 3 mieszkanki Dąbrowy Górniczej (starsza, w średnim i w sile wieku) oraz starsza mieszkanka Czeladzi.

Z kolei 5 kolejnych mieszkańców nie ma już w organizmie koronawirusa. 69-letni mieszkaniec Chorzowa hospitalizowany jest w szpitalu zakaźnym w Raciborzu i tam przez ostatnie tygodnie leczył się pod okiem specjalistów. Kolejne dwa badania próbek pobranych od 55-letniej kobiety, 49-letniego mężczyzny, 46-letniego mężczyzny i 38-letniej kobiety również nie wykazały już obecności groźnego wirusa – wszyscy są mieszkańcami Chorzowa i leczyli się w swoich domach pod ścisłym nadzorem służb sanitarnych oraz lekarza chorób zakaźnych.

Komunikat WSSE z dnia 21.04.2020 r. godz. 10:00

Aktualna sytuacja epidemiologiczna w woj. śląskim

– liczba osób poddanych kwarantannie domowej na podstawie decyzji organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej / ostatni raport– 5 139 / 5 057

– liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 /ostatni raport – 316 / 276

– liczba osób pozostających pod nadzorem epidemiologicznym /ostatni raport – 7 004 / 7 117

– liczba próbek zbadanych w ostatnich 24 godzinach dla woj. śląskiego – 1034

– liczba próbek zbadanych dla woj. śląskiego łącznie – 18 214

– liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim /ostatni raport – 1 567 / 1 514

– liczba ozdrowieńców (osoby z potwierdzonym COVID-19, które wyzdrowiały)/ostatni raport – 74 / 65

– liczba zgonów/ostatni raport – 77 / 74

W woj. śląskim odnotowano kolejne zgony. W szpitalu w Tychach zmarli: 65-letni mężczyzna z powiatu cieszyńskiego i 87-letni mężczyzna z powiatu lublinieckiego, w szpitalu w Raciborzu zmarła kobieta w wieku 79 lat, mieszkanka Świętochłowic.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 9 lipca 2020