Śląskie derby w PlusLidze dla siatkarzy Jastrzębskiego Węgla

W minioną sobotę (14.12.) jastrzębianie pokonali we własnej hali GKS Katowice 3:2. Mecz od początku nie układał się jednak po ich myśli.

Dwa pierwsze sety przegrali do 20 i 21. Zespół pokazał jednak charakter, nie poddał się i zwyciężył w trzech kolejnych odsłonach i w całym spotkaniu. Trzeba szanować to zwycięstwo tym bardziej, że nie przyszło nam łatwo – mówił po spotkaniu atakujący Jastrzębskiego Węgla, Dawid Konarski:

Ciężko było, aczkolwiek Katowice chyba spodziewały się, że zagrają tutaj 5 setów. Cieszy nas przede wszystkim powrót w tym meczu, bo mieliśmy swoje problemy, nie mogliśmy skończyć ataku w pierwszych dwóch setach, stąd Katowice i te dwa sety wygrane dosyć wyraźnie. Zrobiliśmy pewne zmiany, ta gra zaczęła lepiej wyglądać, szczególnie skuteczność na skrzydłach była wyższa i powoli wróciliśmy do tego spotkania, mniej więcej kontrolując. Fajnie, że wyrównaliśmy tie-breaka, już zagraliśmy na takim swoim poziomie i cieszymy się z dwóch punktów (…).

W wygranej pomógł dobrą zagrywką jeden ze zmienników, Dominik Depowski:

Mam nadzieję, że pomogłem, starałem się pomagać w każdym elemencie, po to jesteśmy, żeby każdy każdego wspierał. Cieszę się, że wspólnie wygraliśmy to spotkanie. Z taką drużyną jak Katowice, grają dobrze w tym sezonie, już po raz kolejny grają tie- break, szykowaliśmy się na ciężki bój i cieszymy się, że go wygraliśmy.

Zwycięstwo było blisko, ale niestety nie udało się– mówił po spotkaniu przyjmujący gości, pochodzący z Rybnika, Rafał Szymura.

Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany przyjmujący Jastrzębskiego Węgla, Tomasz Fornal:

Trzeba wyciągnąć pozytywy z tego 5-setowego meczu, dwa ostatnie mecze po 3:0, bardzo łatwe, szybkie, wygraliśmy, jak byśmy dziś tak wygrali, to nasza pewność siebie byłaby za wysoka, potem jakieś głupie błędy, więc wydaje mi się, że to całkiem nieźle, że dziś te 5 setów, a w dodatku jeszcze Katowice, które grają tylko 5-setówki, więc tak musiało być (…).

Jastrzębianie mają 7 punktów i zajmują trzecie miejsce w tabeli PlusLigi.

Jastrzębski Węgiel – GKS Katowice 3:2 (20:25, 21:25, 25:20, 25:20, 15:10)

Jastrzębski Węgiel: Fromm, Konarski, Vigrass, Kampa, Gladyr, Fornal, Popiwczak (libero) oraz Lyneel, Depowski, Szalacha, Bucki

GKS Katowice: Nowakowski, Zniszczoł, Firlej, Jarosz, Szymura, Kwasowski, Watten (libero) oraz Fijałek, Musiał, Buchowski

W czwartek (19.12.) czeka ich mecz Ligi Mistrzów, we własnej hali zagrają z belgijskim Greenyard Masseik (pocz 18.00.).