StartKultura

Śląskie gwiazdy w CKE!

KARPOWICZ FAMILY

Grupa Karpowicz Family na scenie muzycznej pojawiła się jesienią 2000 roku.  Jej założycielem i twórcą jest lider zespołu, a zarazem wokalista – Zbyszek Karpowicz. Setki koncertów w kraju i za granicą mają wpływ na ich popularność. Muzyka i taniec tej barwnej grupy charakteryzuje się temperamentem i melodyjnością, a teksty nie stanowią skomplikowanych do przemyśleń wersów. Program pełen jest kolorów i radości. Swymi koncertami niosą uśmiech i zadowolenie swym wielbicielom. Ich dorobek artystyczny to osiem wydanych płyt CD: „Westchnienie”, „Radość”, „Viva Mexico”, „Kolędy”, „Już taka jesteś”, „Droga do Ciebie”, na której znajduje się największy ich przebój – „A kuku”, „Moje przeznaczenie”, „Nektar Szczęścia” oraz „Gdy mamy siebie”.

KOLA I JULA

Kornelia Maroszek – od najmłodszych lat związana z muzyką. Jako dziewczynka uczęszczała do Państwowej Szkoły Muzycznej w Rybniku ucząc się gry na flecie przez długie lata. Wyrosła wśród muzyki ludowej w Koszęcinie. Czerpiąc wzorce z tej muzyki i naśladując swoich rodziców w późniejszym czasie sama stanęła na deskach Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk. Miała ogromną przyjemność współpracy z założycielem owego zespołu prof. Stanisławem Hadyną. Tam zdobyła gruntowne wykształcenie wokalne biorąc lekcje solowe u sławnej solistki operowej, Anny Kościelniak. Ukończyła studia muzyczne na wydziale Edukacji Artystycznej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach/filia w Cieszynie. Współpracowała również ze słynnym aktorem, satyrykiem i artystą estradowym – Józkiem Polokiem, jako czołowa solistka w założonym przez niego zespole „Kapela Józka Poloka”.

Justyna Gawlik–Sosna – urodziła się w Mikołowie. Pochodzi z rodziny, w której kultywuje się głębokie tradycje muzyczne. Na scenie po raz pierwszy wystąpiła mając 3 lata. Laureatka wielu wojewódzkich i ogólnopolskich przeglądów wokalnych, a także wielokrotna zwyciężczyni konkursów recytatorskich. Do 2007 roku była solistką zespołu „Kapela ze Śląska Józka Poloka”, występowała również w cyklicznym  programie Józka Poloka o tematyce śląskiej „Wice i godki śląskiej czelodki”. Absolwentka Policealnego Studium Zawodowego wokalno-baletowego w Gliwicach oraz studentka Uniwersytetu Śląskiego  w Cieszynie. Fascynuje ją regionalizm śląski – pieśń, muzyka, taniec, gwara,  tradycje i zwyczaje.

Zostaw komentarz