Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Śląskie Innowacje – czas start!

Facebook Twitter

Nawet 100 tysięcy złotych można otrzymać na realizację ciekawych pomysłów, które pomogą rozwiązać najpilniejsze problemy Śląska. Degradacja środowiska, niska aktywność zawodowa wśród kobiet czy brakujący personel medyczny – to tylko niektóre z nich. Są też sprawy lokalne. Do udziału w programie zachęca m.in. Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS. Jak skorzystać ze wsparcia?

Można skorzystać z listy 34 śląskich wyzwań, które czekają na propozycje rozwiązań. Ale można też zgłosić swój temat i propozycję na innowację spoza tej listy. Ważne, by pomysły odpowiadały na konkretne potrzeby konkretnych ludzi. I tak na przykład w Wodzisławiu urzędnicy zachęcają mieszkańców, aby wymyślili jak aktywizować starówkę. Bo do wzięcia są duże pieniądze: 45 tysięcy na opracowanie projektu usługi i kolejne 50 tysięcy na jej realizację.

Propozycje innowacji można zgłaszać indywidualnie oraz pracując nad nimi w grupach. Konkurs ma charakter ogólnopolski. Oznacza to, że pomysłodawca nie musi pochodzić ze Śląska ani na nim mieszkać. Musi jednak znać problemy regionu. W sumie na wsparcie finansowe może liczyć 40 innowacyjnych pomysłów: www.slaska.przestrzeninnowacji.pl 

Zgłoszenia przyjmowane będą przez formularz dostępny na stronie projektu: do 17 marca 2021 roku.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj