Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Śląskie Kuratorium Oświaty: Ferie w tym roku będą miały inny charakter

Facebook Twitter

Ponad pół miliona dzieci i młodzieży rozpoczęło dziś (4.01.) dwutygodniowe ferie. W województwie śląskim odnotowano zaledwie 3 obozy szkoleniowe i 277 zgłoszeń półkolonii dla 8 tysięcy osób.

fot. pixabay.com

Oznacza to, że ponad 490 tysięcy uczniów spędzi ten czas w domu. Mówi Urszula Bauer Śląski Kurator Oświaty:

W tym roku szkolnym ferie zimowe dla uczniów z całego kraju będą miały niewątpliwie inny charakter. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo uczniowie spędzą ferie zimowe głównie w domach. W województwie śląskim do bazy wypoczynku wprowadzono 277 zgłoszeń półkolonii dla blisko 8 tysięcy uczestników.

Tam, gdzie są organizowane półkolonie przestrzegać trzeba specjalnych procedur opracowanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego:

Zgodnie z wytycznymi, na cele półkolonii mogą być przeznaczone sale świetlicowe, sale dydaktyczne, gimnastyczne. Wszystkie takie pomieszczenia, które zapewniają zachowanie dystansu społecznego, ponieważ minimalna przestrzeń w sali nie może być mniejsza niż 4 metry kwadratowe na osobę. Jedna grupa półkolonii może przebywać w jednej stałej sali, pod opieką jednego stałego wychowawcy. W grupie może być do 12 uczestników. Rodzice mogą przyprowadzać dzieci tylko bez objawów chorobowych oraz muszą zaopatrzyć dziecko w indywidualną osłonę nosa i ust.

Co ciekawe, dopuszczane jest tylko spożywanie posiłków przynoszonych z domu. Śląskie Kuratorium Oświaty zapowiada kontrole półkolonii i obozów szkoleniowych. Ferie potrwają od dziś (4.01.) do 17 stycznia.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj