Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

 

Śląskie Kuratorium Oświaty o strajku nauczycieli

Facebook Twitter

"Zdecydowana większość dyrektorów potwierdziła, że egzamin gimnazjalny zostanie zorganizowany" - to z kolei informacja ze Śląskiego Kuratorium Oświaty.

„Zdecydowana większość dyrektorów potwierdziła, że egzamin gimnazjalny zostanie zorganizowany” – to informacja ze Śląskiego Kuratorium Oświaty. Według tych danych do strajku przystąpiło ok. 50% przedszkoli, szkół i placówek. Tam, gdzie pojawili się uczniowie w niemal wszystkich przypadkach mieli zapewnioną opiekę, którą sprawowali dyrektorzy, wicedyrektorzy oraz nauczyciele, którzy podjęli pracę. Do kuratorium wpłynęło kilkanaście interwencji w sprawie niewpuszczenia uczniów do szkoły lub dzieci do przedszkola.

Sytuacja na Śląsku jest zróżnicowana: są miasta, gdzie wszystkie publiczne szkoły prowadzone przez gminę lub powiat przystąpiły do strajku oraz takie, w których wszystkie szkoły pracują. Jednak według kuratorium egzaminy, które maja odbyć się w środę (10.04.) nie są zagrożone, tam gdzie jest problem z zapewnieniem pełnego składu zespołu nadzorującego mają pojawić się osoby, które zgłosiły chęć pomocy.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 lutego 2020