Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Śląskie Smaki w Raciborzu. Czy uda się w tym roku przygotować konkurs?

Facebook Twitter

Czy w tym roku uda się przygotować festiwal Śląskie Smaki? To święto kuchni regionalnej, konkurs na przepisy dla amatorów i profesjonalistów, przygotowany po raz pierwszy w 2006 roku. Ubiegłoroczną edycję w Koszęcinie odwołano z powodu pandemii.

fot.slaskiesmaki.pl

W tym roku przygotowania ruszyły, latem festiwal ma odbyć się na dziedzińcu Zamku Piastowskiego w Raciborzu. Jeśli wszystko się uda, Ślaskie Smaki wrócą nad Odrę, w Raciborzu kucharze rywalizowali już w 2008 roku, to tam ekipa Radia 90 zdobyła Srebrny Durszlak, serwując żur śląski z koperkiem, karminadel z niespodzianką, kalarepę na gęsto i młodą kapustą ze skwarkami. Na deser były truskawki z bitą śmietaną.

fot.slaskiesmaki.pl

Festiwal „Śląskie Smaki” to inicjatywa wychodząca na przeciw ogromnej popularności kuchni śląskiej, jej rozpoznawalności, a przede wszystkim jej niezwykłej różnorodności Śląska Organizacja Turystyczna postanowiła organizować coroczne święto kuchni regionalnej. Wypromowanie regionalnych potraw miało stać się motywem zachęcającym turystów do odwiedzenia województwa śląskiego. Taka forma promocji kuchni regionalnej zapewnia dbałość o dziedzictwo kulinarne i kulturowe regionu. Festiwal „Śląskie Smaki” jest organizowany za każdym razem w innej części województwa, co daje możliwość poznania lokalnych przysmaków. Każdemu festiwalowi towarzyszy konkurs kulinarny, w którym uczestnicy, podzieleni na kategorie, ubiegają się o tytuł Eksperta Śląskich Smaków i statuetkę złotego, srebrnego lub brązowego durszlaka.

Fot. slaskiesmaki.pl

W Starostwie Powiatowym w Raciborzu prezes Śląskiej Organizacji Turystycznej Adam Wawoczny podpisał umowę ze Starostą Powiatu Raciborskiego Grzegorzem Swobodą oraz Dyrektor Zamku Piastowskiego w Raciborzu- Grażyną Wójcik w sprawie organizacji Festiwalu „Śląskie Smaki” na dziedzińcu Zamku Piastowskiego w Raciborzu.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj