Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Śledztwo pod nadzorem prokuratury. Wracamy do wypadku harcerzy na Zalewie Rybnickim

Facebook Twitter

Wracamy do sobotniego (26.03.) wypadku harcerzy na Zalewie Rybnickim. Jak wiecie z Radia 90: 13 dzieci wypadło z kajaków i wpadło do wody, 100 metrów od brzegu. Wszystkich udało się bezpiecznie odholować.

fot.rybnik.policja.gov.pl

Po chwili na miejsce przybyły policyjne patrole, strażacy oraz załogi pogotowia ratunkowego. Przyleciał również śmigłowiec LPR. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Teraz rybniccy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego zdarzenia i prowadzą czynności pod kątem stworzenia zagrożenia dla życia i zdrowia dzieci.

fot.rybnik.policja.gov.pl

Pamiętajmy, że w rejonie zbiorników wodnych należy zachować szczególną ostrożność, gdyż woda to niebezpieczny żywioł i nie można jej lekceważyć. Prosimy o rozsądek podczas wypoczynku nad wodą. Sobotnia sytuacja mogła skończyć się tragedią, na szczęście wszystkie dzieci miały założone kamizelki ratunkowe. Apelujemy, aby roztropnie korzystać ze sprzętu pływającego i za każdym razem dbać o własne bezpieczeństwo, m.in. poprzez zakładanie sprzętu asekuracyjnego.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj